6 důvodů, proč investovat do bitcoinů

Bitcoiny jsou virtuální internetovou měnou, která se nedá ovlivňovat tak jako existující a známé reálné měny. Není možné tuto měnu padělat, kontrolovat finanční tok a způsobovat tak inflaci. Velkou výhodou této měny je určování její hodnoty, která se odvíjí od zájmu ostatních s bitcoiny obchodovat. Víte, proč je správný čas investovat do bitcoinů právě teď?

1) Bitcoin je kryptoměna, která je uložená v digitální podobě v počítači. Vzniká tak, že počítač vyřeší výpočtem složitý matematický algoritmus a za vyřešení obdrží majitel počítače odměnu v podobě bitcoinů. Tomuto procesu se říká těžba. Po „vytěžení“ je množství bitcoinů převedeno majiteli v podobě číselného kódu. Každý Bitcoin je tak unikátní a nezaměnitelný.

2) Pokud chcete do této virtuální měny investovat, udělejte tak hned, i když se jedná o velké množství existujících Bitcoinů, tak jejich počet není nekonečný. Má být vytvořeno 21 milionů mincí a po roce 2030 už jich má být v oběhu kolem 99 %.

3) Na investicích do Bitcoinů je založeno v současné době velké množství investičních fondů. Obchoduje se s nimi na burzách, dají se za ně koupit věci po celém světě, a navíc funguje i velká řada bitcoinmatů. Podle mapy Coinmap akceptuje bitcoin přes 10700 obchodních míst po celém světě, jen v Praze jich je asi 130.

4) Cena Bitcoinu začala v letošním roce prudce růst. Začátek byl na ceně 1000 dolarů, v posledních dnech až kolem 8000 dolarů. Ke konci roku se může hranice hodnoty ještě zvýšit. Rozhodně tedy není na co čekat. Čím dříve Bitcoiny koupíte, tím dříve je můžete investovat a jejich hodnota poroste.

5) Abyste na Bitcoinech vydělali, tak je potřeba chovat se, jako kdybyste obchodovali na trhu s jakoukoliv jinou komoditou. Hlavním pravidlem je tedy levně nakoupit a dráž prodat. Musíte však odhadnout, o kolik půjde aktuální finanční trh nahoru nebo dolů. Vyzkoušejte obchodování na burzách a nebojte se i zariskovat.

6) Vyzkoušet můžete krátkodobou nebo dlouhodobou investiční strategii. Buď můžete vydělat pomocí kolísání kurzů na trhu, kdy ale musíte myslet na možné finanční ztráty, nebo můžete nakoupit větší množství bitcoinů, které uložíte mimo burzu na hardwarovou bezpečnou peněženku a počkáte na zhodnocení těchto virtuálních prostředků a prodáte je až za několik let. Je na vás, jakou strategii zvolíte a jak rychle se dostanete k vysněnému bohatství.

Peníze jsou oběživo, které by se mělo točit. Systém peněžního toku funguje tak, že čím více peněz máte a čím víc jich investujete, tím více se vám vrátí zpět. A to se opravdu vyplatí. Zajímejte se o aktuální finanční trh a zkuste obchodovat na burze. Bitcoiny tak mohou být tou nejsnadnější cestu ke splnění vašich snů.