5 věcí, které vás v autě dovedou potrápit

Auto je prostředek, který by nám měl usnadnit cestování, urychlit a ulehčit život a být spíše naším pomocníkem. Mnohdy nás však dovede nepříjemně potrápit. Víte, co v takovou chvíli dělat a jak auto opravit? Inspirujte se ověřenými tipy a radami, jak si poradit v téměř jakékoliv situaci.

1) Nefungující kontrolky

Častým problémem, kterým vás může auto nepříjemně potrápit, jsou nefungující kontrolky. Může se jednat o ukazatel paliva, levý nebo pravý blinkr nebo jiné kontrolky na palubní desce. V některých případech stačí vyměnit žárovku u kontrolky nebo najít potíže spojené s elektrikou v autě. Stejně tak vás může potrápit i tachometr nebo řídící jednotka. V takovém musíte opravit řídící jednotku a nefunkční co nejdříve.

2) Když nefunguje imobilizér

Bezpečnostním prvkem na autoklíčích je již dlouhou dobu imobilizér. Ten slouží k bezpečnému odemknutí a nastartování auta pouze jedním, popřípadě druhým náhradním autoklíčem s imobilizérem, který má vlastní kód. Ten však někdy přestane fungovat a je tak nutné jej opravit nebo klíč vyměnit, popřípadě nechat vyrobit nový autoklíč.

3) Nepříjemný zápach v autě

Nepříjemností v autě může být zápach, který je nejvíc citelný v zimním období. Sníh, led a tání na kobercích způsobuje opravdovou spoušť. Výhodou jsou gumové koberečky, ze kterých sníh i roztátou vodu pohodlně odstraníte. Pokud vás trápí nepříjemný pach auta, tak můžete použít také vonné stromečky nebo různé autoparfémy.

4) Ztracený náhradní autoklíč

Pokud vlastníte autoklíč s imobilizérem, vždy si nechte vyrobit ještě náhradní klíč, který bude mít u sebe váš protějšek nebo jej budete mít schovaný doma. Tím si ulehčíte spoustu starostí a problémů, pokud byste si zabouchly klíče v autě nebo byste klíč ztratili. Při ztrátě autoklíče se však zajímejte o bezpečnost a nechte si raději vyrobit nový klíč a starý klíč s kódem zablokujte.

5) Koroze na autě

Velmi častým problémem aut je koroze. Kvůli korozi mnohá auta neprojdou technickou kontrolou, a to i přesto, že je auto jinak technicky v pořádku. Korozí však netrpí jen stará auta, ale i zánovní nebo nová vozidla. Autům vadí vlhkost, zimní posypová sůl i nešetrné zacházení a neošetřování podvozku. V žebříčku aut, které koroze trápí nejvíce je na prvním místě například Ford Fiesta, za ním pak Opel Corsa a na třetí příčce Range Rover Sport.

Facebookové komentáře

Přidat komentář