Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » 4 rady pro výběr klimatizace či ventilátoru

4 rady pro výběr klimatizace či ventilátoru

mini stolní ventilátor

Potřebujete se v létě ochladit? Žádný problém s tím správným vybavením. Při nákupu klimatizace nebo ventilátoru jsou některé důležité parametry, s jejichž pomocí se vám podaří zvolit ten nejvhodnější kousek. Na co se konkrétně zaměřit a čeho si všímat u jednotlivých modelů? To se dozvíte v tomto článku, kde najdete 4 praktické rady pro výběr.

Výběr podle místa využití

Při výběru ideální klimatizace či ventilátoru je důležité zvolit takový přístroj, který se bude hodit pro dané místo. To znamená něco jiného pro chlazení celého domu, či naopak příležitostné použití do jedné místnosti. Existují také varianty vhodné pro venkovní použití například k zahradnímu posezení, na pergolu nebo do altánu. Od místa využití se následně odvíjí požadavky na výkon i velikost.

Požadovaný výkon

V případě klimatizace je zvolit takové řešení, které bude mít dostatečný výkon. Potřebná hodnota se odvíjí od velikosti klimatizovaného prostoru. Vždy je navíc lepší pořídit o kousek výkonnější model, který vydrží bez problémů pracovat i ve skutečně horkém počasí. V případě ventilátoru si všímejte, jaké nabízí režimy a jakou má velikost.

Design

V případě klimatizace i ventilátoru je také důležitý design. Protože mohou být klimatizace i poměrně velkým prvkem v interiéru, zvolte si takové řešení, jaké se vám bude skutečně líbit. V nabídce jistě najdete tu správnou variantu, která splní i náročné představy.

Cenová relace a spotřeba energií

Protože jsou mezi ventilátory a klimatizacemi poměrně značné cenové rozdíly, bude i částka pro jejich pořízení sloužit jako jeden z parametrů k zúžení výběru. Z dlouhodobého hlediska při častém používání sledujte také spotřebu energie u zvoleného modelu, ať máte přehled, kolik bude chlazení vlastně stát. Tento parametr je jednoduše vystihnutý v podobě energetického štítku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *