4 osvědčené rady pro výběr bytového textilu do dětského pokoje

Potřebujete nový bytový textil pro zařízení útulného a funkčního dětského pokoje? Při výběru je potřeba zvážit několik důležitých parametrů. A protože jde o věci, které budou v častém kontaktu právě s dětmi, vyplatí se výběr neošidit. V článku najdete 4 osvědčené rady, s jejichž pomocí se trefíte do těch nejlepších kousků bytového textilu.

Veselé barvy a motivy

U dětského pokoje je hodně důležité i to, jak vlastně vypadá. Příjemně sladěné veselé barvy v kombinaci se zvířátky či oblíbenými dětskými postavičkami vytváří útulné místo, kde dítě bude rádo trávit svůj čas. Pestře zařízený pokoj navíc může podpořit dětskou kreativitu a fantazii. Například dětský koberec se silnicí se dokonce stane i místem přímo pro hraní.

Kvalitní a příjemný materiál

Protože všechny věci budou v kontaktu s dítětem, měly by být z co možná nejvíce kvalitního materiálu. Naprostou stálicí a sázkou na jistotu je rozhodně bavlna. Díky své přirozené jemnosti, prodyšnosti a absorpčním schopnostem se výborně hodí zejména na dětské povlečení. Bavlněný materiál má navíc výhodu v podobě různých úprav, takže můžete pořídit hřejivé flanelové povlečení i svěží a nežehlivé krepové.

Bezpečnost

Hlavně u malých dětí je důležité dbát i na bezpečnost. Dětské záclony by měly být v takové výši, aby je dítě nemohlo strhnout a ublížit si. Pozor si dejte také na ostré rohy nábytku a do zásuvek pořiďte záslepky. Zvýšíte tím bezpečí v celé místnosti, aby si zde dítě mohlo hrát víceméně bez přímého dozoru.

Odpovídající rozměry

Při výběru každého kusu textilu si nezapomeňte ověřit, že rozměry sedí. V nabídce je dostupných většinou několik různých variant, takže není problém vybrat tu opravdu nejvhodnější. Platí to hlavně pro povlečení, ale například i pro koberec, záclony, povlaky na dekorativní polštářky a podobně.