4 časté předsudky spjaté s eshopy

Nakupování přes internet se dnes těší čím dál větší oblibě. Je pohodlné, rychlé a snadné. Přesto, že se eshopy staly běžnou součástí našeho života, je s nimi spjata celá řada mýtů, předsudků i obav. Které patří mezi ty nejčastější a co je na nich pravdy?

Eshopů je příliš

Česko je doslova velmocí, pokud jde o množství eshopů, loni jejich počet překročil hranici 40 tisíc. To však neznamená, že na trhu už není místo pro nové. „Stačí“ najít skulinku, přijít s něčím novým a originálním – nápadem, produktem, přístupem – a úspěch je zaručen.

Eshopy jsou zlatý důl

Mnoho lidí se domnívá, že eshop je klíčem k rychlému zbohatnutí bez námahy. To ale není pravda, stejně jako jakékoli jiné podnikání vyžaduje spoustu času a energie. Pracovat je třeba na celé řadě věcí – správa eshopu, marketing, komunikace se zákazníky a dodavateli. Dobře rozjetý obchod navíc začne vydělávat až zhruba po roce od spuštění, do té doby budete muset investovat do jeho rozvoje a hlavně se obrnit trpělivostí a vydržet.

Eshop si může založit jen odborník

Eshop si může založit v podstatě každý, nepotřebuje k tomu žádné technické znalosti ani počáteční investice v řádech milionů korun. Jedná se o velice jednoduchou a levnou záležitost. S jeho fungováním ovšem už to tak snadné není. Aby si k vám zákazníci našli cestu, musíte jim o sobě dát vědět. Zapotřebí proto bude investovat do účinných nástrojů online marketingu. Pokud nejste v této oblasti zrovna „kovaní“, budete se muset obrátit na profesionály, kteří vám s propagací a reklamou pomohou.

Vzhled nehraje roli

Vzhled je důležitý, ať se vám to líbí nebo ne. Zákazníci dovedou být hodně nároční, mají rádi hezké věci, a proto i eshop musí pěkně vypadat. Právě on totiž představuje důležitý faktor při rozhodování o nákupu, investujte proto do tvorby webových stránek. Neváhejte se obrátit na odborníky z řad digitálních agentur, kteří vám pomohou s vyladěním webu, navrhnou alternativní možnosti designu č odhalí slabá místa a mezírky, kudy vám odchází zákazníci. Buďte si jisti, že se vám to vyplatí!