3 způsoby, jak oživit svůj sexuální život po padesátce

Věk může představovat pouhé číslo, pokud se tak rozhodnete. Chcete si užívat i po 50. narozeninách? Pamatujte na to, že je potřeba vyhledávat nové stimuly a zážitky, aby vám váš sexuální život nezevšedněl. Přinášíme několik šikovných tipů.

# 1 Zkuste exotiku

Ať už jste momentálně singl či máte partnera, určitě vám prospěje trocha té sexuální turistiky. Tisíce Čechů i Češek vyrážejí každým rokem do exotických krajů, jako je Thajsko nebo Indonésie, aby okusili chuť tamních radovánek.

Pro pár pak teplé a slunečné prostředí u moře může znamenat výrazné oživení jejich erotické touhy. Zároveň může dodat vztahu nový, netušený rozměr. Letenky i místní ceny jsou dnes již relativně dostupné a za celoživotní zážitek to určitě stojí!

# 2 Je libo masáž?

Ne každý má však cestovatelskou náturu či disponuje dostatkem času. Naštěstí si lze trochu smyslné exotiky dopřát i bez cesty přes půl zeměkoule. Erotické masáže od orientálních masérek si můžete dopřát i v centru Prahy. Jejich nabídka je navíc skutečně široká, takže je z čeho vybírat.

Zkusit můžete třeba tradiční japonskou nuru masáž, a to dokonce i se dvěma masérkami. Ty se postarají o vaše maximální uvolnění i rozkoš. Starobylá tantrická masáž s vyvrcholením má zase kořeny v Indii, domovu KamaSutry. Orgasmu díky této masáži dosáhnou jak muži, tak i ženy.

# 3 Dávejte pozor na životosprávu

Sexuální touhu značně ovlivňuje náš fyzický stav. Po padesátce to platí dvojnásob, jelikož v těle probíhají mnohé hormonální změny, se kterými se tělo musí vypořádat. Pokud však o sebe budete dobře pečovat, to nejlepší můžete mít stále před sebou.

Nejdůležitějším faktorem, škodícím vašemu libidu, je nadměrná stresová zátěž. Uvolněte se, dopřejte si třeba masáž nebo výlet do přírody. Také je dobré se vyvarovat nadměrné konzumace alkoholu, cigaret a dalších návykových látek. Ty mimochodem zhoršují také kvalitu spánku, který je pro sexuální život nezbytný.