Domů » 10 rad pro muže jak zhubnout

10 rad pro muže jak zhubnout

Fotografie: 10 rad pro muže jak zhubnout

Hubnutí nemusí být nic náročného. Stačí, když do svého života zahrnete několik jednoduchých návyků, které vám pomohou docílit váhy, kterou chcete.

Hubnutí mužů a žen se liší. Proto zapomeňte na obecné dietní rady a inspirujte se těmi našimi, které jsou šity mužům na míru.

Stanovte si jasný cíl

Jasným cílem je reálný, dosažitelný a měřitelný cíl.

Svůj cíl můžete také zveřejnit na sociálních sítích nebo se o něm zmínit blízkému okruhu přátel či rodině, čímž vytvoříte závazek, který vám pomůže hubnutí nevzdat.

Před začátkem hubnutí se zvažte a svou počáteční váhu si zaznamenejte. Toto opakujte každý den – uvidíte tak progres, který vás bude motivovat k pokračování.

Pijte správné tekutiny

Lidské tělo je tvořeno převážně vodou. Proto je voda neodmyslitelnou součástí každého dne.

Denně byste měli vypít 2–3 litry vody. Sklenice před každým jídlem vám pomůže zaplnit žaludek, což zabrání příjmu zbytečného množství dalších kalorií.

Dávejte si také pozor na to, co pijete. Vyhnout byste se měli alkoholu, který obsahuje velké množství cukru, slazeným čajům, limonádám a džusům.

Omezte nezdravé potraviny

Nezdravé potraviny obsahují cukr, barviva a mnoho soli.

Omezte pojídání smaženého jídla, sušenek a sladkostí. Vyčistěte svou lednici a spíž a poproste ostatní členy domácnosti, aby se, aspoň na začátku hubnutí, zdrželi pojídání lahůdek přímo před vámi.

Vyhněte se také mlsání během jídel. Pokud máte po hlavním jídle hlad, nebyla vaše strava vyvážená a tělo nedostalo živiny, potřebné pro své správné fungování.

Jezte více ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina vás zasytí, dodá vám dostatek vlákniny a málo kalorií.

Ke každému jídlu můžete přidávat trochu salátu. Ten, před jídlem, naplní váš žaludek a vy tak sníte méně kalorií.

Dejte si ale pozor na ovoce, které obsahuje příliš mnoho cukru (např. banány). Takovému ovoci byste se měli, v odpoledních a večerních hodinách, vyhýbat.

Posilujte

Budujte svalovou hmotu. Svaly způsobují, že spalujete více kalorií během cvičení i v době, kdy necvičíte.

Pokud si nejste jistí, jak začít, vyhledejte fitness trenéra, který vám vytvoří cvičební plán na míru.

Pro hubnutí je nejlepší střídat vyšší intenzitu cvičení se zátěžovým cvičením, a to v krátkých intervalech (cvičení HIIT).

Pokud cvičit nechcete, zkuste se aspoň co nejvíce pohybovat. Choďte pěšky, místo používání výtahu, omezte jízdu dopravními prostředky, běhejte, jděte si zaplavat nebo si s přáteli zahrajte například volejbal.

Vnímejte, co jíte

Když se nesoustředíte na své jídlo, pravděpodobně sníte víc, než by tomu bylo, kdybyste jedli v klidu.

Vypněte TV, odložte PC i mobil a užívejte si každé sousto, které vkládáte do úst.

Budete-li se na jídlo soustředit, včas zaznamenáte, že jste sytí a nebudete se zbytečně přejídat.

Snídejte

Několik studií prokázalo, že snídaně výrazně pomáhá při hubnutí a následném udržování hmotnosti.

Dáte-li si vyváženou snídani, nebudete mít dlouho hlad a získáte energii na celé dopoledne. Dopřejte si ráno například ovesnou kaši nebo řecký jogurt s oříšky a ovocem.

Nenakupujte hladoví

Vytvořte si nákupní seznam zdravých potravin. Držte se tohoto seznamu a vyhýbejte se nákupním sekcím s nezdravými potravinami.

Nechoďte do obchodu hladoví, protože se může stát, že se seznamu pustíte a nakoupíte vše nezdravé, co vám přijde pod ruku.

Připravujte jídlo zdravě

Nesmažte, ale pečte, duste a vařte. Místo příloh, jako jsou hranolky, si dopřejte grilovanou zeleninu.

Používejte pánev z materiálu, která nevyžaduje použití tuku. Pořídit si také můžete “chytrý hrnec”, který má nejrůznější programy, jež vám usnadní zdravou přípravu jídla.

Pomozte si medikamenty

Chcete své hubnutí ještě více podpořit? Zabrouzdejte na internetu a projděte si hodnocení nejrůznějších léků na hubnutí. Například recenze Diterpexu, doplňku stravy, jsou velice pozitivní.

Než však začnete s jakoukoliv dietou nebo doplňkem stravy, poraďte se se svým lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *