Přeskočit na obsah
Domů » AUTO MOTO » 10 rad, jak nejlépe zabezpečit své auto

10 rad, jak nejlépe zabezpečit své auto

Auto patří mezi hodnotný majetek, který byste měli chránit proti krádeži. Existuje několik bezpečnostních opatření, které by krádeži měly zabránit a účinně tak zamezit zlodějům, aby vám auto odcizili. Inspirujte se nejpoužívanějšími a zabezpečte své auto, jak nejlépe můžete.

1) Autoalarm je vhodným zabezpečením, které upozorní na to, že se s vaším autem něco děje. Často postačí, když máte na sklech nálepku o informaci, že je v autě nainstalován alarm a už to může zloděje odradit.

2) Kvalitním zabezpečením je imobilizér. Toto zařízení v autě funguje tak, že vůz pozná, že jste do auta nezasunuli originální klíč a nenastartuje. Imobilizér dokáže občas potrápit i samotné majitele, hlavně, když se klíč ztratí nebo je potřeba zadat kód imobilizéru. V dnešní době však není problém využít odblokování nebo deaktivace imobilizéru.

3) Mezi další mechanické zabezpečení patří blokace řadící páky, zámek na volant nebo bezpečnostní značení skel. Tyto metody můžete kombinovat a zabezpečit tak vůz pomocí více možností.

4) Nepsaným pravidlem je, že se vám vyplatí investovat do zabezpečení auta, včetně vytvoření náhradního klíče nebo náhradního klíče s imobilizérem, zhruba desetinu hodnoty vašeho auta. U dražších aut je na místě například alarm s funkcí odeslání informací na mobil nebo pager.

5) Oblíbeným způsobem, jak své auto ohlídat je také instalace vyhledávacího zařízení. Toto zabezpečení pak funguje tak, že když zloděj s autem odjede, tak majitel pomocí GPS vidí například na mobilním telefonu, kde se jeho vůz nachází.

6) Levnou a zajímavou možností je blikající dioda na palubní desce. Tím můžete zloděje odradit, aby se do vašeho auta pokusili dostat. Tato dioda vlastně nemá žádnou funkci, ale má fingovat alarm nebo jiné zabezpečení, které je aktivováno a dioda tedy bliká.

7) Některá auta se kradou na náhradní díly, auta jsou rozebrána za pár hodin a díly putují na vrakoviště nebo do bazarů. U těchto aut, které si zloději vybírají kvůli náhradním dílům se nevyplatí drahý elektronický systém zabezpečení, ale rozhodně zde oceníte klasický alarm, který by měl zloděje hlavně odradit natolik, aby se do auta vůbec nepokoušeli dostat.

8) Pro dražší auta je vhodný GPS alarm, který auto lokalizuje a popřípadě se dá toto zabezpečení kombinovat s imobilizérem, který zlodějům nedovolí nastartovat a s autem odjet. Zloději imobilizér obchází výměnou řídící jednotky, ale pokud si pořídíte ještě jeden imobilizér navíc, tak naopak zloděje překvapíte a zaskočíte vy. Další odblokování už nemusí být tak jednoduché a krádež se často nevyplatí.

9) Jednou z metod, jak ochránit auto proti rozbití okýnek je také bezpečností fólie. Ta by měla vydržet i velké rány, například dlažební kostkou nebo baseballovou pálkou. Tuto fólii si nechte dát na všechna boční skla.

10) Pozor si také dávejte na to, kde auto necháváte stát. Pokud nemusíte, tak jej nenechávejte na tmavých a odlehlých místech. Ideální je osvětlené místo, kam dohlédnete z restaurace, kde sedíte nebo ze svého bytu. Nenechávejte na sedačkách počítač, peněženku ani mobilní telefon nebo náhradní klíče od auta a nedávejte tak zlodějům příčinu, aby se vloupali do vašeho vozu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *