Zútulněte si váš domov. Pomůže vám elektrický krb

Také si rádi užíváte klidné večery s vínem, knihou, nebo u pěkného filmu? Něco tomu chybí? Možná praskání v krbu, tak jak tomu bývá třeba na chatě. Pokud si chcete navodit tento krásný pocit i doma, ale nemáte ani krb, ani komín, na který by se dal napojil, možná vás potěší elektrický krb.

Řada lidí má vůči elektrickým krbům předsudky – přijdou jim nevzhledné, nefunkční a energeticky náročné. Ale doba se už dávno posunula vpřed a dnešní elektrické krby toho nabízejí mnohem více, než v minulosti. Kromě toho mají i řadu výhod:

  • Jsou prostorově úsporné. Dají se zavěsit na stěnu, kde připomínají obraz, nebo je možné jej postavit na stojan a můžete je tak přemisťovat z místa na místo.
  • Není z nich žádný zápach. Zatímco pravý krb může v domě způsobit nepříjemný zápach spáleniny, u elektrického krbu to tak není. Je tak vhodným řešením i pro lidi s dýchacími obtížemi.
  • Snadné čištění. Jednou za čas stačí otřít prach, vyčistit sklo a to je vše. Žádné vynášení popelu.
  • Je bezpečný. Pokud byste chtěli mít v domě pravý krb, vyžaduje si to valkou přípravu a i různá bezpečností opatření. Kromě toho se ani nemusíte bát, že se o elektrický krb někdo spálí.
  • Můžete si ho klidně dát i do bytu.

Vyberte si design, který ladí s vaším interiérem

V dnešní době už je na výběr opravdu velké množství velikostí a designů elektrických krbů. Můžete mít krb, který připomíná pec z vaší chalupy, nebo si můžete koupit jednoduchý moderní design, který bude ladit s vaším funkcionalistickým stylem domu.

Některé krby jsou dokonce po stranách vybaveny led světly, a krb je tak po podsvícený. Někdy je možné barvu led světýlek menit, nebo dokonce měnit barvu plamenů.

Pokud chcete, aby vypadal co nejrealističtěji, některé krby dokonce mají poličku na dřevo. Návštěvy si je tak snadno spletou s pravým krbem.

Elektrický krb vás také zahřeje

Elektrické krby nemají jen estetickou funkci, ale doopravdy vás dokážou také zahřát. Často mívají i více úrovní vytápění a některé z nich dokáží vytopit místnost o velikosti 40 m2. Barva plamene a intenzita tepla se dá ovládat pomocí dálkového ovládání, ale některé krby je možné ovládat prostřednictvím aplikace ve vašem telefonu.

Pokud chcete mít s krbem co nejméně práce a chcete, aby vám zbytečně nespotřebovával elektřinu, vybírejte takový, který má termostat, časovač, funkci Open Window Detection, díky které rozpozná otevřené okno a vypne se, nebo ochranu proti přehřátí.

Jaký byste si vybrali vy?