Domů » FINANCE » Zlato jako bič na inflaci: Jeho nákup se prostě vyplatí

Zlato jako bič na inflaci: Jeho nákup se prostě vyplatí

zlato

O investování finančních prostředků se v současné době hovoří stále častěji. Není se čemu divit, jelikož lidé disponují dostatkem finančních prostředků a nechávat je pouze ležet na účtu jen tak ladem a skladem by bylo velkou chybou. Inflace je totiž poměrně vysoká a peníze prostě a jednoduše ztrácejí na hodnotě. Do čeho ale své úspory efektivně investovat? Naším tipem je zlato. Důvodů pro jeho volbu je hned několik. My se na ně podíváme podrobněji.

Tradiční investiční prostředek

Do zlata se vkládají peníze již spousty let. Nejde tedy o nic nového, co by lidem nebylo známé. Investoři vždy věděli, že hodnota zlata je do jisté míry konstantní a rozhodně se jim vložené finanční prostředky vrátí. I dnes je tomu podobně. Aktuálně se platí zhruba okolo 40 000 korun za trojskou unci. Výhledy jsou takové, že cena zlata určitě nepůjde směrem dolů. Naopak to vypadá, že zlato nabude na hodnotě. Vždyť jeho množství na světě je limitované.

Ušetříte na DPH

Nepochybně. Pokud byste se rozhodli nakupovat jakékoli jiné komodity, tato alternativa vám odpadne. Zlato je od tohoto typu zdanění osvobozeno. Vaše uspořené peníze tak v důsledku inflace neztratí na hodnotě.

Spousta podob investičního zlata

Investiční zlato je výhodnou komoditou hlavně skrze to, že jej lze zakoupit v mnoha podobách. K jeho pořízení nepotřebujete miliony korun, jako je tomu v případě nákupu nemovitostí. Vybírat si lze třeba z klasických cihliček, mincí nebo slitků. K investici vám bude stačit několik tisíc korun v závislosti na tom, kolik investičního zlata si hodláte pořídit. U prodejce v pražském Obecním domě si určitě vyberte. Nebo můžete zabrouzdat na www.zlate-mince.cz. Zlato tady lze také prodávat. Při transakcích si můžete být jistí vysokou jakostí zlata a důležitými certifikáty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *