Zahradní nábytek: Do jakého materiálu se vyplatí investovat?

Velice důležitou součástí rodinného domu je terasa, na které si v letních měsících odpočinete po náročném pracovním dni, ovšem bez zahradního nábytku se neobejdete. Současný trh je opravdu rozmanitý, a tak si z nepřeberné nabídky vybere skutečně každý, dokonce i náročnější jedinci. Pokud však preferujete kvalitu, která vám vydrží dlouhá léta, neměli byste se dívat na cenu, ale v první řadě byste měli zohlednit jakost konstrukčního materiálu. V následujících řádcích vám prozradíme, do jakého zahradního nábytku se vyplatí investovat.

Přestože plastový zahradní nábytek je cenově přijatelnou volbou, nevyhovuje po designové stránce. Většinou po krátké době ztratí původní barvu, což nevypadá zrovna dvakrát dobře. Zaměříme se spíše na jiné materiály, jako jsou dřevo a ratan.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevo dokonale zapadne na terasu a zahradu, protože působí přirozeně. Ohlížet byste se měli na druh dřeva, z něhož je zahradní nábytek vyroben. U levnějších variant se bude jednat spíše o borovicové dřevo, u dražších zase o odolný teak.

Dřevěný zahradní nábytek se doporučuje schovávat před nepřízní počasí, případně alespoň zakrýt plachtou, protože dřevo je na vlhko náchylné.

Ratanový zahradní nábytek

Další kategorií je ratanový zahradní nábytek, který se v posledních letech prodírá do popředí díky svým vlastnostem. Zpravidla se vyrábí z umělého ratanu, jenž dokáže zvládnout i nepřízeň počasí, což se o přírodním ratanu příliš říct nedá. Dále se ratan perfektně udržuje, je pohodlný a vypadá pozoruhodně. Zahradní lehátka z ratanu se budou vyjímat například u bazénu.

Ozvláštnit můžete zahradu či terasu i něčím netradičním, jako jsou zahradní houpačky a sítě, což využijí i vaše ratolesti. Podívejte se na porovnávač nábytku InHaus.cz, kde najdete produkty z mnoha obchodů na jednom místě.