Domů » Ve výpisu exekucí prověříte sebe a svou rodinu, klienty i nájemce

Ve výpisu exekucí prověříte sebe a svou rodinu, klienty i nájemce

Centrální registr exekucí je veřejně přístupný, většina lidí však informace z něj nevyužívá. Netuší, v jakých situacích by jim mohl pomoci, a už vůbec nevědí, jak se k němu vlastně dostat.

Situaci mění portál KontrolaExekuce.cz, kde si můžete nechat zobrazit výpis exekucí na konkrétní jméno nebo IČO podnikatele.

Když si chcete prověřit lidi, s nimiž spolupracujete

V životě se najde spousta situací, kdy by bylo vhodné si prověřit, s kým máte tu čest. Jako příklady můžeme uvést:

  • prodáváte auto a chcete si být jisti, že vám kupující zaplatí,
  • pronajímáte byt a toužíte najít spolehlivé nájemce, nikoliv neplatiče,
  • domlouváte velkou zakázku a na penězích za ni jste závislí.

To, že na člověka není uvalena exekuce, sice 100% nezaručuje dobrou platební morálku, ale pokud v exekuci je, problémy se dají očekávat s velkou jistotou. Takovým klientům, nájemníkům a kupcům se chtějí všichni raději vyhnout.

Ověřte si, jak jste na tom vy

Příběhů, kdy lidé ani nevěděli, že je na ně uvalena exekuce, je poměrně dost. Zjistili to obvykle až docela pozdě. Někdy se objeví administrativní chyba, jindy prostě zapomenete na ten nezaplacený účet za telefon a o pár měsíců později se nestačíte divit.

Kontrola exekucí je tedy užitečná i v tomto případě. Můžete zkontrolovat nejen sami sebe, ale i své blízké a ujistit se, zda je vše v pořádku.

Jednoduše online a na počkání

Jak registr exekuce používat? Na webu KontrolaExekuce.cz stačí zadat IČO nebo jméno, příjmení a datum narození. Následně zaplatíte (pro nahlédnutí do Centrálního registru exekucí je nutné zaplatit poplatek) kartou či bankovním převodem. V případě platby kartou vám prakticky okamžitě přijde na e-mail výpis. Platíte-li převodem, výpis dorazí, až se na účet připíšou peníze. Nikde se neregistrujete, nic složitě nevyplňujete. Nahlédnout do registru exekucí je hračka. Obětujte těch pár minut a několik stovek, mohou vás zachránit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *