Domů » Vaše úspory nemusí ztratit hodnotu ani během inflace. Stačí, když vsadíte na zlato

Vaše úspory nemusí ztratit hodnotu ani během inflace. Stačí, když vsadíte na zlato

investičkní zlato

Patříte mezi lidi, kteří zodpovědně hospodaří s rodinným rozpočtem? Nikdy bezhlavě neutrácíte a pečlivě plánujete každý nákup bez ohledu na to, zda se jedná o běžné spotřební zboží, nábytek nebo třeba nové auto? Pak se vám pravděpodobně daří pravidelně odložit stranou zajímavou částku. Vaše uvážlivost je tak zcela zaslouženě odměněna tím, že jste si zvládli vytvořit solidní finanční rezervu, která vám může posloužit v případě nouze nebo jako zabezpečení na důchod.

Peníze na bankovních účtech mohou v těžkých časech rychle ztratit hodnotu

Nemalé procento Čechů stále uchovává své prostředky v bance. To však není výhodné řešení ani za běžných okolností. Bankovní účty dnes často nejsou úročeny vůbec, případně se jedná o minimální procento. Poplatky za jejich vedení a jednotlivé transakce tak obvykle přesahují případný zisk. O moc lépe si v porovnání s běžnými účty nestojí ani spořicí produkty.

I ty jsou většinou úročeny jedním nebo dvěma procenty, navíc často jen po omezenou dobu od provedení vkladu. I v časech prosperity proto bylo více než na místě minimálně část peněz chytře investovat. Teď se Česká republika zcela prokazatelně potýká s inflací. Těm, kteří spoléhají na banky nebo dokonce hotovost, proto hrozí nemalé ztráty.

Nad inflací zvítězí ti, kteří zvládnou včas správně investovat

Jak zajistit, abyste nepřišli o své finance, když jejich hodnota rychle klesá? Jediným zaručeným řešením je vhodná investice. Chcete-li si však být jisti úspěchem, vyvarujte se spekulativních investic. Dobrou volbou nemusí být ani svěření péče o vaše peníze specialistům. Ti vám totiž jen velice výjimečně poradí opravdu zaručené řešení.

Patřičné kroky zvládnete realizovat i sami. Nesázejte na akcie, kryptoměny ani podílové fondy, v současné době si nemůžete být jisti ani stabilitou cizích měn. Jde-li vám o ochranu úspor, je tou nejlepší volbou zlato.

Proč se spolehnout právě na zlato?

Ceny zlata si byli lidé vědomi už v dávné minulosti. Kov, který má nádhernou barvu, dokonalý lesk a je odolný vůči vnějším vlivům, se již dávno osvědčil nejen jako ideální prostředek k výrobě šperků a okrasných předmětů, ale také jako platidlo a uchovatel hodnoty. Postupem času se navíc ukázalo, že zlato má využití i v mnoha dalších oborech včetně zdravotnictví a elektrotechniky.

Cena zlata proto průběžně stoupá bez ohledu na aktuální trendy. Velkou výhodou zlata je i fakt, že je osvobozeno od DPH, zatímco například další oblíbený drahý kov, stříbro, je při nákupu zdaněn 21 %.

Není lepší pořídit si namísto zlata nemovitost?

Češi se stále více spoléhají na nemovitosti. Ty zajisté nejsou špatnou investicí, domek či byt v dobré lokalitě a solidním stavu však dnes rozhodně nepořídíte za několik set tisíc korun. Pokud tedy nemáte k dispozici miliony a nechcete si brát hypotéku, nakupte raději zlato. U nemovitosti navíc můžete v případě, kdy budete chtít znovu získat disponibilní finance, čekat na kupce dlouhé měsíce, někdy i několik let. Zlato však vždy bez obtíží rychle prodáte. Navíc nemusíte kupovat jedinou zlatou cihlu, ale větší množství zlatých slitků o menší hodnotě.

Kvalitní prodejce vám nabídne zlaté slitky i široký sortiment zlatých mincí

Zlato za příznivé ceny najdete například na adrese zlate-mince.cz. V nabídce jsou zahrnuty jak zlaté slitky, tak i zlaté mince. Pokud vám jde čistě o uchování prostředků a chcete mít možnost časem rychle zlato zase za plnou cenu prodat, zlatým slitkům můžete stoprocentně důvěřovat. Dostupné jsou navíc i drobné slitky vážící pouhý 1 gram.

Alternativou jsou zlaté mince Wiener Phiharmoniker, které nejsou označeny sériovým číslem. Zaručují tak majiteli naprostou anonymitu. A jejich cena je stejně příznivá jako cena slitků. Těm, kteří u zlata oceňují umělecké zpracování, budou pravděpodobně nejvíce vyhovovat sběratelské zlaté mince. Jejich série často zahrnují jen několik stovek kusů, hodnota tak může po letech dosáhnout zajímavé částky. V Česku jsou velice populární zlaté dukáty, jejichž velikost a ryzost stanovil významný král a římský císař Karel IV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *