Úniková hra a jak na ni – rady zkušených hráčů

Únikové hry jsou v poslední době velkým hitem. Nabídnou jistoty celkem netradiční zábavy, stejně jako nutnosti kooperace, přemýšlení, i snahy najít správné řešení konkrétního problému. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, že si únikovou hru zahrajete, podívejte se s námi na několik rad zkušených hráčů. Díky nim budete mít mnohem více šancí na úspěch.

Jaký je ideální počet hráčů?

Současné únikové hry mohou nabídnout možnost hrát v různě velkých týmech. Pokud se podíváme na rady zkušených hráčů, je určitě třeba říci, že ideálním počtem jsou dva hráči. Z jakého důvodu? Jelikož se vzájemně tolik neruší při řešení jednotlivých úkolů a mohou se tak snáze doplňovat. Ve větším týmu je riziko toho, že dobrá myšlenka může zcela zmizet z důvodu, že ostatní hráči mají zcela jiný, často i špatný pohled na řešení.

Jak řešit jednotlivé úkoly?

Úniková hra by nikdy neměla být postavena jenom na tom, že vše řeší pouze jeden jediný hráč. Důležité je myslet na to, že by mělo vždy dojít k rozdělení jednotlivých úkolů. Díky tomu se každý věnuje tomu svému a komplexní úkol bude vyřešený rychleji. Je proto dobré ihned rozdělit, co bude konkrétní člen týmu dělat. Opět platí, že v případě dvou hráčů je dělení mnohem jednodušší.

Je lepší přemýšlet, nebo tipovat?

Zkušení hráči říkají, že mnohem lepší cestou k úspěchu je to, pokud řešení jednotlivých problémů založíte na přemýšlení, nikoliv na tipování. Pamatujte na to, že tipovat můžete v samotném závěru vždy. Ideální je najít nejprve správný směr, zúžit jednotlivé možnosti a potom se výsledné správné řešení hledá mnohem jednodušeji, když už víte, jakým směrem přemýšlet a co by mohlo patřit mezi správnou cestu.

Souvisí spolu jednotlivé úkoly?

Úniková hra je založena na tom, že jeden úkol často navazuje na druhý. Proto je dobré hledat určité souvislosti mezi jednotlivými hádankami a úkoly. Pokud toho začnete využívat, máte vysokou pravděpodobnost, že se hned na začátku řešení úlohy vydáte správným směrem. Proto nezapomínejte na nic, co jste již vyřešili, jelikož se vám to bude zcela jistě celkem výrazně hodit.

Pozor však na fakt, že spojitosti sice existovat mohou, ale málokterá rekvizita je použitelná vícekrát. I toto je tedy celkem dobrá rada, díky které budete vědět, že již použité věci a rekvizity nemusíte brát v potaz, jelikož je velká pravděpodobnost, že se následujícího úkolu již netýkají.

Soustředění je základ

Výše uvedené rady zkušených hráčů mohou být dobrým vodítkem pro všechny začátečníky, pro které je úniková hra něčím zcela novým a neznámým. Na závěr také doplňme to, že je třeba myslet vždy na stoprocentní soustředěnost a koncentraci. Jakékoliv rozptylování rozhodně ke hře nepatří. Své dojmy si můžete sdělit až po hře, nikoliv během ní samotné.

Rady pro začínající hráče připravil tým QUESTERLAND.cz – svět unikátních únikových her v Praze.

Facebookové komentáře

Přidat komentář