Slovinsko láká na upravené sjezdovky a moderní lanovky

Období zimních dovolených je v plném proudu, nicméně někteří z vás teprve začínají přemýšlet, do jakého střediska vyrazit. Pokud byste rádi v letošním roce za hranice České republiky, protože vám tuzemské areály nevyhovují kvalitou, doporučujeme podívat se do méně známých Julských Alp rozprostírajících ve Slovinsku.

Českým turistům se do povědomí vrývá lyžařský areál Kranjska Gora, což je zimní turistické centrum nacházející se v severozápadní části Slovinska. V těsné blízkosti impozantních vrcholků Julských Alp se nachází Národní park Triglav. Kranjska Gora svou rozmanitostí uspokojí turisty prahnoucí po horských túrách, horolezce milující výšky, cyklisty toužící po náročných stezkách a lyžaře hledající trochu adrenalinu. Dovolená Slovinsko patří v posledních letech k velice vyhledávaným výrazům a není se čemu divit.

Ve Slovinsku padají světové rekordy ve skocích na lyžích

Kranjska Gora představuje jedno z nejlepších lyžařských center ve Slovinsku. V podstatě se jedná o nádhernou alpskou vesnici s poměrně starým jádrem, jehož dominantou je kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století. Ovšem mnohem zajímavější jsou pro turisty blízké vrcholky hor, přičemž tamní sjezdovky splňují přísné nároky mezinárodních soutěží, a tak se zde v nedalekém areálu Planica každoročně koná Světový pohár v lyžování. Planica se totiž může pyšnit největším mamutím můstkem na světě, na kterém padly světové rekordy ve skocích na lyžích.

Co nabízí okolí Kranjske Gory?

Kranjska Gora je vhodná především pro začátečníky a mírně pokročilé. Pokud patříte mezi opravdové profesionály a vyhledáváte sjezdovku, na které zažijete nějaké pozdvižení, vyrazte na slalomové svahy Podkoren anebo na sjezdovky Vitranc I. a II., kde se navíc jezdívá Světový pohár mužů v obřím a klasickém slalomu.

Zadejte tedy do vyhledávače „Slovinsko dovolená“ a zarezervujte si ubytování v nádherné části Slovinska. Ochutnáte zdejší kuchyni, poznáte slovinské zvyky a setkáte se s tamními obyvateli.