Domů » CESTOVÁNÍ » V říjnu k moři? Do těchto destinací ano!

V říjnu k moři? Do těchto destinací ano!

Zatímco v Česku už vládne chladný podzim se svým typicky nevlídným počasím, jen o pár set kilometrů dál si můžete užívat krásných teplých a prosluněných dnů. Vydejte se v říjnu na dovolenou do těch „správných“destinací a vychutnejte si nejen prodloužené léto, ale i méně turistů, a dokonce i nižší ceny.

Turecko

V říjnu můžete bez obav vyrazit do Turecka, kam se z Prahy dostanete letadlem už za tři hodiny. Slunce tady ještě pořád neztratilo svou sílu, teploty se pohybují okolo příjemných 27 stupňů, moře je pak o šest stupňů chladnější. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Alanya, která je takovým centrem Turecké riviéry. Přivítá vás nádhernými plážemi – v tomto období krásně poloprázdnými – i bohatými možnostmi zábavy. V říjnu tady pobyt seženete za slušnou cenu, klidně i pod deset tisíc s veškerými službami all inclusive. Zapátrejte v nabídkách last minute Turecko.

Egypt

Také v Egyptě se v říjnu stoprocentně ohřejete. Průměrné teploty se tady pohybují okolo tropické třicítky, příjemně teplé je také průzračné moře, které vybízí nejen ke koupání, ale i k vodním sportům, ke šnorchlování, potápění a poznávání podmořských krás Rudého moře. Jakmile si vodních radovánek užijete do sytosti, vydejte se objevovat tuto zemi suchou nohou. Vyrazte na poznávací zájezd obdivovat pyramidy, chrámová města Karnak či Luxor nebo bájné údolí Králů. Na dovolené v Egyptě se nudit určitě nebudete.

Spojené arabské emiráty

Hitem mezi exotickými destinacemi se v posledních letech staly Spojené arabské emiráty, které lze bez nadsázky označit jako místo, kde se sny mění ve skutečnost. Tolik rekordů a kuriozit jako nabízí Dubaj, najdete opravdu jen málokde – nejluxusnější hotel, největší nákupní centrum, nejvyšší budova, nejdelší krytá sjezdovka na světě. To je jen zlomek toho, co tady můžete na vlastní oči spatřit. Až vás dechberoucí architektura unaví, můžete novou energii načerpat na nádherných písčitých plážích a užívat si hřejivých slunečních paprsků i teplého moře. Tak vydejte se do míst, kde léto neskončilo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *