Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Průvodce při výběru topperů

Průvodce při výběru topperů

Špatně se vám spí na vaší stávající matraci, protože je příliš tuhá a tvrdá? V noci se dlouho převalujete a cítíte v posteli každou nerovnost? Nebo jen matrace nedisponuje ideálními termoregulačními vlastnostmi? Řešení může být snadnější než výměna matrace, zvažte nákup topperu na postel a dopřejte si při spánku maximální pohodlí!

Pokud máte pocit, že vaše matrace už má to nejlepší za sebou nebo zkrátka neposkytuje komfort, který si přejete, nezoufejte. Relaxační topper na matraci dokáže i z nevyhovující matrace vykouzlit dokonalé místo pro odpočinek. Poradíme vám, jak vybrat vhodný topper přesně podle vašich představ!

Topper nebo podložka na matraci?

Oba doplňky na postel mají společný úkol – vylepšit vaši matraci a poskytnout vám pohodlí a nerušený odpočinek. Přesto mají oba své odlišnosti a specifika, které vám představíme.

 

  • Podložka na matraci

 

Podložka na matraci představuje ideálního pomocníka, pokud si přejete změkčit vaši postel, zároveň ji ochránit a tím prodloužit životnost matrace. Výhodná je i z hygienického hlediska, narozdíl od matrace ji totiž můžete jednoduše vyprat a udržovat tak svoji postel čistou.

Podložka je zpravidla vysoká 1,5 cm, a proto je vhodná především pro vylepšení komfortu a měkkosti matrace než jako úplné řešení, které zachrání velmi proleželou matraci. Podložka na matraci z dutého vlákna je tak skvělým doplňkem, který vám pomůže výrazně vylepšit pohodlí při spánku a zároveň prodlouží životnost vaší matrace.

 

  • Topper na matraci

 

Oproti podložce se relaxační topper na matraci pyšní výškou 4-6 cm, díky tomu vyrovná každou proleželou matraci. Topper dokáže i ze staré matrace rázem vykouzlit maximálně komfortní místo, a díky své výšce má využití i jako samostatná cvičební podložka.

Jeho nezastupitelnou předností jsou také perfektní termoregulační vlastnosti, které ocení především revmatici. Stejně jako podložka, i topper matraci chrání a dokáže tak významně prodloužit její životnost.

Dokonalé pohodlí v každém ročním období

Vaše matrace již neslouží, jak by měla nebo jen toužíte po maximálně komfortním spánku a rozhodli jste se pro nákup topperu, který ale vybrat?

Všechny toppery mají za cíl vylepšit kvalitu vašeho spánku a odpočinku, vyrábí se ale v několika provedeních, které se liší zejména materiálem. Díky tomu si můžete vybrat topper přesně podle vašich požadavků.

 

  • Toppery z paměťové pěny

 

Toppery z paměťové neboli líné pěny se perfektně přizpůsobí linii vašeho těla, bude se vám tak krásně spát v každé poloze. Díky tomu dokáže topper zmírnit bolesti těla, zejména zad, a má pozitivní vliv na krevní oběh. Navíc se pyšní antidekubitním efektem, tedy významně zvyšuje ochranu proti proleženinám. Toppery, které ze spodu tvoří perforovaná studená paměťová pěna také bývají velmi prodyšné, což oceníte zejména v horkých letních nocích.

 

  • Toppery s ovčím rounem

 

Předností těchto topperů jsou především perfektní termoregulační vlastnosti. Ovčí rouno skvěle reguluje teplotu v každém ročním období, v zimě vás příjemně zahřeje, v létě naopak ochladí, takže se při spánku nebudete potit. Toppery jsou velmi prodyšné, účinně odvádí vlhkost a vytváří tzv. suché teplo. Díky tomu pozitivně působí při bolestech kloubů a svalů.

Rozhodli jste se pozvednout kvalitu vašeho spánku a odpočinku na vyšší úroveň? Podívejte se na stránky českého výrobce kvalitních lůžkovin Picaso Manufactury, kde si vyberete ideální topper na matraci přesně podle vašich přání.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.