Domů » CESTOVÁNÍ » Proč vyrazit do Říma? Nyní seženete vstupenky do atrakcí levněji!

Proč vyrazit do Říma? Nyní seženete vstupenky do atrakcí levněji!

Řím - Koloseum

Pokud patříte k milovníkům šperků architektury a láká vás poznání dob dávno minulých, vyrazte do Říma. Ne nadarmo patří k nejnavštěvovanějším městům Evropy. Na stříbrném podnosu budete mít klenoty z období Velké říše římské, která fascinuje celý svět.

Hlavní město Itálie, Řím, nabízí přehlídku prastarých drahokamů historie, odpočinek v rozsáhlých parcích, ochutnávku sladkých i slaných delikates, osvěžení u fontán a kašen, návštěvu nejmenšího státu světa – Vatikánu a samozřejmě i výlet k moři.

Navštivte nejslavnější chrám světa

Vatikán, sídlo Svatého stolce, se nachází v samotném srdci Říma a nabízí prohlídku dechberoucích pamětihodností. Unikáty jsou bazilika sv. Petra a Vatikánské muzeum. Svatopetrská bazilika je mohutná a při pohledu na ni nebudete věřit vlastním očím. Třešničkou na dortu je Sixtinská kaple vyzdobená samotným Michelangelem.

Vidět Koloseum je povinnost

Návštěva Říma vám nedá spát, dokud nespatříte Koloseum. Ne nadarmo tato stavba fascinuje a vidět ji chtějí snad všichni lidé světa. Největší amfiteátr římských dob sloužil především ke gladiátorským zápasům, veřejným slavnostem, dokonce i popravám. Je až neuvěřitelné, že bylo hlediště určeno pro více než 50 000 lidí.

Andělský hrad u břehu řeky Tibery

Hrad vybudovaný kolem roku 135 n. l. sloužil jako Hadriánovo mauzoleum. Kroky turistů vedou k Andělskému hradu i díky tomu, že je stavba zdí propojená s Vatikánem. Zachovaný monument bere dech i po stovkách let a nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Řím a samozřejmě Vatikán.

Jak je to s cenami vstupů?

Ceny vstupů na věhlasné římské atrakce jsou pro turisty závratné. Naštěstí existuje webový portál Poodle-Travel, kde levně nakoupíte vstupenky na nejznámější atrakce světa. Poodle srovná ceny mezi cestovatelskými službami, a díky tomu získáte vstupenky na nejvýhodnější ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *