Párty stany

Párty stany SKLADEM – největší výběr v ČR!

Párty stany v nůžkovém provedení

 

Přečtěte si: 14 tipů jak zorganizovat pohodovou párty

Garden party potřebuje pořádný party stan

Zahradní party jsou stále oblíbenější. Ať již jde o pouhé setkání s kamarády či s přáteli, rodinné oslavy, nebo dokonce takové události, jako jsou křtiny a svatby. Oslava na zahradě je efektní, a navíc umožňuje slavit v méně stísněných prostorách. Jenomže jak zvítězit nad nepředvídatelným

[ více zde ]
Mohly by se Vám hodit zahradní párty stany, stany v nůžkovém provedení nebo perfektní party stany. Jak ale vybrat to správné řešení?

Čím se liší skládací altán od nůžkového nebo klasického párty stanu?

Slovo altán je v současné době trochu zmatené. Někteří zákazníci považují altán za pevnou stavbu většinou z dřevěných trámků a pevné krytiny - takovým stavbám se říká i pergoly. Někteří zákazníci považují za altán i skládací párty stan - konstrukce stanu je ze zásuvných trubek nebo trubek natrvolo spojených nýty, které umožňují točivý pohyb částí - říká se tomu nůžková konstrukce. Jako střechy slouží plachty různých gramáží (gramáž je vlastně tloušťka plachty - ta určuje jestli je stan spíše jen proti slunci nebo odolá i dešti. Taková řešení mají obrovské výhody: dají se snadno složit a v tašce přenést a postavit prakticky kamkoliv, kde je alespoň trochu rovný povrch. Vyrábějí se i opravdu profesionální řešení pro celoroční instalace. Nevýhodou levných párty stanů je, že při větším větru se musí rozebrat a uklidit. Rozdíl mezi klasickým párty stanem a stanem s nůžkovou konstrukcí je patrný z předešlého odstavce. Nůžkové konstrukce jsou dražší, než ty klasické, jsou dříve složené a vydrží více. Konečný výběr je na vás. Pokud toužíte po trvalé stavbě, vyberte dřevěnou nebo kovovou pergolu. Pokud hledáte nejlevnější přenosné zařízení, vyberte párty stan s klasickou konstrukcí. Pokud chcete, aby stan hodně vydržel a byl opravdu rychle postavený, vyberte stan s nůžkovou konstrukcí. A pamatujte: Čím větší gramáž bude plachta vašeho stanu mít, tím lépe 🙂 Nabídka párty stanů je pestrá. Najdete mezi ní menší stany pro drobné činnosti, ale také stany s velkými rozměry, které umožní rozjet akci naplno.

Komentáře

 1. Lupka
  Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat: všude se píše: připlaťte se za profesionální nůžkový stan. OK – on je ale o hodně dražší. Nemyslíte, že by se mohlo vyplatit třeba každý rok koupit úplně ten nejlevnější párty stan? Nebo ta nejlevnější řešení nevydrží ani sezonu? Díky za názor!

  • Redaktor-admin
   Odpovědět

   Dobrý den, nejlevnější párty stany slouží spíše jako zastínění. Mají totiž tenkou plachtu. Plachtu tak tenkou, že i snadno proprší. Konstrukce bývají trubkové a z tak tenkých trubek, že i při malém větru se stan hroutí nebo při dešti vzniknou na střeše kaluže, které trubková konstrukce neunese. Další problém je, že na nejlevnější párty stany není ke koupi ani jeden náhradní díl. A další starosti. Pokud tedy má někdo zájem trávit volný čas v takovém „stresu“, pak tedy ano 🙂 Všem ostatním můžeme doporučit kvalitnější výrobky. Tedy nůžkovou konstrukci a plachtu s větší gramáží než 180 g/m2..

Přidat komentář