Nový test zimních pneumatik pro osobní vozy pořádně zamíchal kartami

Německý autoklub ADAC otestoval patnáct současných modelů zimních pneumatik pro osobní vozy o rozměru 205/55 R16. A jaké byly výsledky? Rozhodně překvapivé. Vysloveně dobře si vedlo hned pět pneumatik a sedm dalších modelů bylo ohodnoceno jako uspokojivých. Dosud vládnoucí Continental sesadily z trůnu japonské pneumatiky, které letos napříč testy sbírají jedno vítězství za druhým. O jaký model se jedná?

Bridgestone Blizzak LM005 zvládnou jízdu na mokré i zasněžené vozovce

Nejlépe si z testovaných modelů vedly pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005, které předvedly perfektní brzdný výkon jak na mokré, tak i na zasněžené vozovce. Nezaostávaly ani na suchu. Díky jedinečnému dezénu a nejmodernější směsi Bridgestone Nano Pro-tech tak poskytují řidičům výjimečnou kontrolu nad vozem, kratší brzdnou dráhu a pocit bezpečí i v náročných zimních podmínkách.

Ať už vás na silnici potká mokro, sníh nebo náledí, pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 vás na vozovce bez problémů podrží. Jejich jedinou slabinou se v porovnání s ostatními pneumatikami ukázalo nadměrné opotřebení běhounu a nižší nájezd.

Fotografie: Zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM005

Nejlépe si z testovaných modelů vedly pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005, které se umístily na předních příčkách i v dalších testech.

S pneu Michelin Alpin 6 ujedete až 43 tisíc kilometrů

Pokud dáváte přednost pneumatice, která vydrží, pak vám spíše přijdou vhod pneumatiky Michelin Alpin 6, které se umístily na krásném druhém místě. Na suchých silnicích jsou sice o maličko slabší, počet najetých kilometrů vám to ale zcela jistě vynahradí.

Jak je u Michelinu zvykem, směs je velmi odolná, a z hlediska kilometrového nájezdu nemá na trhu konkurenci. Podle testu opotřebení vydrží pneumatiky Michelin Alpin 6 téměř 43 000 kilometrů! Příjemným bonusem je i vzhled pneumatiky, jejíž sportovní design vzorku se bude na vašem autě nepochybně vyjímat.

Fotografie: Zimní pneumatika Michelin Alpin 6

Vysoký nájezd kilometrů slibují pneumatiky Michelin Alpin 6, které se umístily na druhém místě.

Chcete ušetřit za palivo? Vsaďte na pneu Dunlop Winter Sport 5

I přes drobné slabiny na suché vozovce se na třetím místě umístily pneumatiky Dunlop Winter Sport 5. Ty se ukázaly jako kvalitní zimní pneumatiky s vyváženými vlastnostmi na mokrých i zasněžených silnicích. Rozšířená hloubka drážek v běhounu pneumatiky dovoluje odvádět větší množství vody a rozbředlého sněhu, čímž snižuje riziko vzniku aquaplaningu. Dunlop Winter Sport 5 zazářily i z hlediska opotřebení. Jedno z nejlepších hodnocení si odnesly právě za nízkou spotřebu paliva a vysoký kilometrový nájezd s předpovězeným počtem 39 500 najetých kilometrů.

Fotografie: Zimní pneumatika Dunlop Winter Sport 5

I přes drobné slabiny na suché vozovce se na třetím místě umístily pneumatiky Dunlop Winter Sport 5.

Prémiový výkon za skvělou cenu, to jsou pneu Hankook W452 Winter i*cept

Přestože se pneumatiky Hankook Winter i*cept RS2 W452 tentokrát neumístily na předních příčkách, rozhodně stojí za pozornost. Už jenom proto, že se s přehledem vyrovnají prémiovým značkám a přitom je pořídíte za zlomkovou cenu.

V kombinaci s vylepšenou trakcí na sněhu a ledu jsou tak ideálním modelem pro všechny, kteří hledají kvalitní obutí s výborným poměrem ceny a výkonu. Hankook Winter i*cept RS2 W452 se osvědčily jako kvalitní zimní pneumatiky s vyváženými vlastnostmi. Jejich dalším plusem je i nízká míra opotřebení a s tím i související nižší spotřeba paliva.

Fotografie: Zimní pneumatika Hankook W452 Winter i*cept

Hankook Winter i*cept RS2 W452 se osvědčily jako kvalitní zimní pneumatiky s vyváženými vlastnostmi se skvělým poměrem ceny a výkonu.

Maxxis Premitra Snow WP6 zajistí kratší brzdnou dráhu na sněhu i ledu

Posledním modelem, který získal v testu hodnocení zvláště doporučeno, jsou velmi vyvážené zimní pneumatiky Maxxis Premitra Snow WP6. Jejich optimalizovaná směs běhounu zajišťuje výbornou přilnavost na všech površích, se kterými se v průběhu zimního období můžete setkat. Slibují tak skvělou přilnavost na suché i mokré vozovce. Díky bohatému lamelování, které zlepšuje záběr, tak nabízí i kratší brzdnou dráhu na sněhu a ledu. Nejinak jsou na tom z hlediska opotřebení. I zde dosáhly velmi dobrých výsledků.

Další nezávislá hodnocení zimních pneumatik si můžete přečíst v následujícím článku, kde najdete přehledně a stručně zpracované výsledky testů pro různé druhy automobilů včetně informací, které pneumatiky bodují v jakých parametrech.

Zdroj fotografií: Depositphotos.com, AZ pneu