Přeskočit na obsah
Domů » FINANCE » Neutrácejte za nákupy více než musíte. Sledujte slevy na Meslevy.cz

Neutrácejte za nákupy více než musíte. Sledujte slevy na Meslevy.cz

Objem nákupů na internetu postupně roste už několik let a koronavirus nakonec k online nákupům přesvědčil i jinak zaryté milovníky klasických kamenných e-shopů, obchodních center či hypermarketů. Umíte nakupovat na internetu výhodně a využít všechny slevy?

Podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) dosáhl obrat české e-commerce v loňském roce 196 miliard a předpokládá se, že letos to bude rozhodně přes 200 miliard. V roce 2020 se tedy e-commerce na celkovém objemu maloobchodního prodeje podílela již 16 %. V prodejích dominovaly potraviny, což dříve nebývalo, dále léky, drogistické zboží, zboží denní spotřeby, elektronika a technika zjednodušující práci z domova.

Nákupy na internetu se vyplatí, je třeba však vědět, jak na ně

Nakupovat na internetu jde většinou levněji než v kamenných obchodech. Je však dobré mít přehled napříč konkurenčními e-shopy a vědět, kde nakoupit nejlevněji. Mnohdy to nemusí stačit. To proto, že do hry vstupují další slevy, které aktuálně ten který e-shop nabízí. Běžné srovnávače cen zboží proto už dávno nestačí. Slevy je nutné sledovat i prostřednictvím slevových portálů. Právě na nich najdeme aktuálně platné zajímavé slevy a marketingové akce, včetně třeba nabídek poštovného zdarma. To je totiž další veličina, která ovlivňuje výhodnost nákupů v tom kterém e-shopu.

10 nejpopulárnějších slev, které lze na internetu využít?

  1. Sezónní slevy a výprodeje zboží z předchozích sezón
  2. Marketingové slevy na podporu prodeje, třeba i nových kolekcí
  3. Doprava zdarma, či doprava nad určitou výšku nákupu zdarma
  4. Slevy k různým speciálním dnům a svátkům (například ke Dni matek)
  5. Kup X kusů a X-tý je zdarma
  6. Dárek k nákupu
  7. Sleva na další nákup
  8. Konečné výprodeje za zlomek ceny (poslední kusy, zboží už pouze v jediné velikosti apod.)
  9. Slevy na rozbalené zboží, nebo na 2. třídu
  10. Speciální slevové kupóny a kódy

Až na cenu dopravy zdarma nejsou obvykle slevy na internetové nákupy jiného typu než ty, které fungují v běžných kamenných obchodech. Zatímco však u běžných obchodů sledujeme především akční letáky, či už papírové, nebo dnes v elektronické podobě, na internetu je ideální sledovat především přehled aktuálních slev na slevovém portálu, jakým je www.meslevy.cz. Ten mapuje nejzajímavější akční a slevové nabídky a nabízí možnost získat slevu v konkrétním e-shopu prostým prokliknutím se.

Kde nejraději využíváme slevy?

Některé e-shopy jsou díky slevám oblíbenější než jiné. Oblíbenými jsou prodejci oblečení a obuvi – 4Home, About You, Deichmann, Eobuv, Orsay, Queens nebo UrbanStore.cz. Hračky a dětské zboží nakupujeme se slevou často na Agátin svět či v Bambule. Oblíbenými e-shopy nabízejícími pravidelně zajímavé slevy jsou též Dobréknihy.cz, E-beko či online lékárna Dr. Max. Dobrých tipů na slevy však na Meslevy.cz najdete mnohem více.

Naučte se najít svoji slevu

Nechcete nakupovat zbytečně dráž? Ideální je vždy svoje internetové nákupy začínat na slevovém webu. Co to znamená? Podívejte se, zdali e-shop, na kterém plánujete nakupovat, nenabízí nějakou zajímavou slevu, a když tak ji hned využijte. Obvykle stačí kliknout na tlačítko „Získat slevu“, a ta se vám následně promítne do snížení ceny v košíku.

Pokud se však chystáte nakupovat produkt, který nabízí více prodejců, například léky a doplňky stravy, výhodné je srovnat si ceny tohoto produktu v té které online lékárně, ale současně se podívat, jestli některý z nich nenabízí aktuálně speciální ceny či třeba dopravu zdarma. To pak může situaci zcela změnit. Slevu opět uplatníte přímo přes slevový portál Meslevy.cz.

Můžete výhodnost nákupů sledovat i tím, že si uděláte přehled v jednotlivých kategoriích. Chystáte se nakoupit třeba knihy jako vánoční dárky? Tak se podívejte do kategorie „Knihy“ na slevovém portálu Meslevy.cz a ujistěte, kde se co vyplatí nakoupit, nebo kde za nejméně peněz nakoupíte nejvíce knižních dárků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *