Nejlepší zimní pneumatiky pro sportovní vozy a SUV roku 2020

Není žádným tajemstvím, že pravý prožitek z jízdy dělají právě pneumatiky. V dnešní době je sice rozmanitost sortimentu pneumatik veliká. Najít však takové, které vám zaručí bezvadné výkony na mokrých, zasněžených i zledovatělých vozovkách, při zachování přijatelného výkonu na suché vozovce, je opravdová výzva. Při výběru těch pravých vám mohou pomoci nezávislé testy. Seznamte se s nejlepšími zimními pneumatikami pro sportovní vozy a SUV roku 2020, které uspěly i v uznávaných srovnávacích testech ADAC. O jaké pneumatiky se jedná?

Michelin Pilot Alpin 5, jasný dominant testu ADAC

Hledáte-li sportovně laděné pneumatiky, které vás nadchnou svými vyváženými vlastnostmi, pak neváhejte sáhnout po pneumatikách Michelin Pilot Alpin 5. Právě tyto pneumatiky jako jediné dosáhly velmi vyvážených výsledků v testu ADAC 2020 pro zimní pneumatiky 235/55 R17. Pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5 perfektně přilnou k suché i k sněhem pokryté vozovce, čímž zajistí kratší brzdnou dráhu a celkově větší kontrolu nad řízením. Příjemným bonusem navíc je nízký valivý odpor, který slibuje nižší opotřebení pneumatiky. Velmi pozitivně v této kategorii překvapila i pneumatika ESA+TECAR SUPERGRIP PRO, která u nás není takřka vůbec známá. V testu získala nejlepší známku za nízkou míru opotřebení a vedla si dobře i na mokru a na sněhu.

Pneumatika Michelin Alpin 5

Pneumatiky Michelin Alpin 5 díky perfektní přilnavosti zajišťují kratší brzdnou dráhu a kontrolu nad řízením.

Pneumatika Goodyear – perfektní na mokru, sněhu a při nízké spotřebě paliva

Dobrá na mokru, sněhu a při nízké spotřebě paliva se ukázala i pneumatika Goodyear UltraGrip Performance + od největšího výrobce pneumatik na světě Goodyear. Právě ten se loni pochlubil s úspěšnou novinkou Goodyear Ultra Grip Performance+. Tato prémiová pneumatika určená pro výkonné a sportovní vozy byla vyvinuta tak, aby poskytla bezpečnou jízdu za jakéhokoliv počasí. Mezi její přednosti patří dynamická ovladatelnost za sucha, ale poradí si jak se sněhovými závějemi, tak i s rychlou jízdou po mokré silnici.

Pneumatika Goodyear

Největší výrobce pneumatik na světě se svou novinkou jednoznačně zabodoval.

Dobré výsledky za sucha i mokra poskytují pneumatiky Dunlop a Vredestein

K opravdové špičce na trhu patří zimní pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 SUV, se kterými budete mít své auto pod kontrolou za každého počasí. V testech ADAC dosáhly obzvláště výborných výsledků na suché vozovce. S přehledem si však poradí i s deštivými přeháňkami i sněhovými závějemi. Pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 SUV se hodí především na dražší vozidla s velkým výkonem, od kterých očekáváte jen ty nejlepší jízdní vlastnosti i v těch nejtěžších zimních podmínkách. Bezkonkurenční výkon typický pro prémiové značky nabízí i pneumatika Vredestein Wintrac Pro, která skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí tak kratší brzdnou dráhu. Navíc díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a menšímu opotřebení samotné pneumatiky.

Pneumatika Dunlop

Chcete mít auto pod kontrolou za každého počasí? Vsaďte na pneumatiky Dunlop.

Přestože v testu jasně dominovaly pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5, testování sportovních pneumatik ukázalo, že rozdíly mezi nejlepší pneumatikou a ostatními jsou v této kategorii více méně minimální.

Zdroj fotografie: AZ pneu, Depositphotos.com