Nečekáte, že se do Ruska podíváte jen tak, že ne?

Navzdory naší pořád ještě nedávné historii, nebo právě proto, jsou cesty do Ruska stále oblíbenější. Ruská federace představuje kombinaci přírodních krás, obdivuhodných architektonických děl, ale i velice lukrativních pracovních příležitostí. Z těch a dalších důvodů přichází mnoho lidí Rusku na chuť. Cesta tam se ale neobejde bez určitých byrokratických kroků. Vízum k nim neodmyslitelně patří.

Co je vízum a jaké druhy známe?

Vízum je písemné povolení státu o vstupu na jeho území. Bývá omezeno časem a důvodem pobytu. Setkat se s ním můžeme v podobě razítka v našem cestovním pase, ale i jako se samostatným dokumentem. Co se týká časového rozmezí, rozlišujeme víza krátkodobá, tedy povolení vydané maximálně na 90 dnů, a ta dlouhodobá, která se vyhotovují na dobu delší než 90 dnů. Z hlediska účelu cesty se pak víza dělí na turistická, pracovní, studijní, na pozvání, tranzitní a další.

Potřebujete určité doklady a dostatek času

Ještě předtím než se vydáte na cestu dlážděnou množstvím úředních papírů s kulatými razítky, ujistěte se, že máte dostatek času před plánovaným vycestováním do země. Víza se totiž dočkáte v rozmezí 3 měsíců od podání žádosti až po jejím schválení. Navštívit můžete ruský konzulát v Praze, v Brně, případně zcela překvapivě v Karlových Varech.

Na konzulát ani nechoďte, nemáte-li připravenou samotnou žádost o vízum, platný cestovní pas, fotografii, písemnou informaci o místě ubytování a potvrzení o uzavřeném cestovním pojištění. Součástí potřebných dokumentů je pak i tzv. zvací dopis, v případě turistického víza pak turistický voucher.

Vypadá to jednoduše, ale…

Rozhodně nečekejte žádnou benevolenci ze strany konzulátu. Pokud nebude vše precizně vyplněno a doloženo, vízum do Ruska zkrátka nezískáte. Proto jestli si nejste zcela jisti, že rozumíte úřednímu jazyku, případně nemáte vlastně pražádnou chuť se zabývat celým průběhem vyřizování, obraťte se na specializovanou agenturu. Vizumrusko.cz vám pomůže. Rychle a jednoduše.

Facebookové komentáře

Komentáře

Přidat komentář