Myslíte si, že zdravotní obuv zatím nepotřebujete? Ale no tak!

Možná zatím ujdete bez problémů desítky kilometrů. Třeba ráno běháte po lesích a po večerech tančíte charleston. A nic vás nebolí. Ani nohy, ani záda. Je pro vás zdravotnická obuv jen reklamním tahákem? Omyl, vážení! Dřív či později byste na tuhle domněnku mohli doplatit ortopedickou operací.

Ještě pořád nevíte, proč si pořídit zdravotnickou obuv?

Pořizujete si boty pořád dokola jen na základě vzhledu a pocit pohodlí je druhořadý? Výborně, zaděláváte si na nemalé zdravotní potíže, a to nejen s nohama. Především ženy se stávají pacientkami ortopedie v důsledku nošení zcela nevhodných bot na vysokých podpatcích. Zdravotní obuv přináší benefity. Jestliže budete nohy zatěžovat nevhodnou obuví, mohou se bolesti, a následně i deformity nohou stát běžnou součástí vašeho života.

Zdravotnická pracovní obuv S3K

Dámská pracovní obuv

Opakované bolesti hlavy? Zdravotní obuv vás jich může zbavit

Bolesti hlavy, páteře a zad nebo svalová únava mohou předznamenávat, že nenosíte vhodnou obuv. Vysoké podpatky znamenají přenášení váhy těla na přední část nohy, která se tak velmi snadno stane přetěžovaná. Páteř, především krční, se také nadměrně namáhá, čímž vznikají bolesti nejen samotné páteře a zad, nýbrž i hlavy. Opakem bot na podpatku jsou baleríny. Ovšem ani s těmi to není žádná hitparáda. Neposkytují adekvátní oporu nožní klenbě. Zdravotní obuv dámská přitom jde s trendy. Sehnat lodičky, kozačky není problém.

Zdravotnická obuv předejde vzniku deformit

Budete-li dostatečně dlouho ignorovat varovné signály v podobě bolesti a tvrdošíjně se každý den obouvat do bot, do kterých se vám vlastně ani nechce, možná se dočkáte deformace nohou. O co jde? Ploché nohy, zborcená klenba, vbočený palec, kladívkovité a drápkovité prsty, výrůstky na hřbetu nohy… To nezní moc lákavě, co říkáte? Navíc mnohé z těchto potíží lze odstranit pouze chirurgicky.

Mrkněte se na web 2P SERVIS. Najdete zde zdravotní pantofle a další obuv v široké škále provedení za příjemné ceny. Pro pány i dámy, protiskluzové, ultralehké, antistatické.