Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Léto – sezóna zahradních grilů a krbů

Léto – sezóna zahradních grilů a krbů

Zahradní grily a krby jsou asi nevyčerpatelné téma. Grilujeme na jaře, v létě, na podzim, ale někteří dokonce i v zimě. U venkovního grilu či krbu si užijete příjemnou pohodu a můžete si vychutnat jejich nepopsatelné kouzlo u praskajícího ohně právě v přírodě pod širým nebem. Ani zahradní gril či krb nemusí být výsadou velkých a luxusních zahrad. Ani zahradní krby již nejsou tak náročné na pořízení a dají se koupit již hotové. Stavebnicový systém zahradního krbu si při drobné dávce zručnosti a zcela běžné fyzické zdatnosti zvládne sestavit skutečně každý. Dnes mohou mít venkovní grily či krby opravdu všichni, jenž si je přejí.

Pestrá nabídka zahradních grilů a krbů

Dnešní zahradní krby mají kvalitní šamotové cihly, které jsou zárukou kvality. Mnohé z nich mají neomezenou životnost a také vysokou odolnost zejména proti povětrnostním vlivům. Dnešní šamotové cihly nejsou nijak chemicky upravované. Jde o přírodní materiál, vypalují se při teplotách až 1350 °C, a splňují vysoké hygienické požadavky a ekologičnost. Zahradní krby s klasickou stavebnicovou konstrukci mají v současné době jednoduchý rustikální design, který zapadne do každého typu zahrady. Pokud si chcete pořídit zahradní grily či krby, dnes je to snadné.

Venkovní grily a jejich čištění

Zárukou pro dostatečně dlouhou životnost u všech venkovních grilů i zahradních krbů je důkladná a správná údržba. Péči o gril tedy nepodceňujte. Na čistění jednotlivých mřížek a plotýnek se používají speciálně určené kartáče, které již obvykle najdete v prodávaných sadách s grilovacím nářadím. Pro přípravu zdravých pokrmů je důležité čistit mřížky opravdu po každém grilování. Pro snadnou údržbu samotného grilu si také pořiďte speciální prostředek určený na čistění grilu. Pokud váš momentálně nepoužívaný gril zůstává stát na zahradě nebo terase, investujte do dostatečně velké plachty na přikrytí. Pokud nemáte dostatek místa na zahradní krby či grily, pořiďte si přenosné mini grily, které se dají používat třeba i na balkoně.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *