Domů » FINANCE » Jaká investice je skutečně bezpečná? Zlato!

Jaká investice je skutečně bezpečná? Zlato!

Fotografie: investiční zlato

Vysoký výnos, jaký slibuje obchodování na burze, je sice lákavý, ale kdo z nás má nervy sledovat, jak peníze postupně ztrácejí hodnotu, protože akcie padají? Většina běžných lidí by ocenila spíš nějakou bezpečnější investici, o niž se není třeba starat. A tu představuje zlato.

Investiční zlato jsou zlaté slitky nebo mince. V žádném případě nejde o zlaté šperky, nebavíme se ani o nákupu akcií firem těžících zlato. Jedině slitky a mince mají výhody, které si níže představíme.

Nakoupíte a prodáte je kdykoliv a kdekoliv

Koupit a prodat zlato je velmi jednoduché. Člověk ani nemusí nikam chodit, všechno jde vyřídit online. Už dlouhá léta na našem trhu působí například společnost, která provozuje e-shop www.zlate-mince.cz.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“

Právě zde pořídíte slitky i mince, které pro vás odborníci pečlivě vybírají. Objevíte tu slitky od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. i mince Wiener Philharmoniker. Pokud si je objednáte online, domů vám přijde diskrétní pojištěná zásilka. Možné je také navštívit kamennou prodejnu v pražském Obecním domě, kde vám odborníci rádi poradí.

Společnost samozřejmě nabízí i zpětný výkup zlata, až ho budete chtít proměnit zase zpět v peníze. Dá se však prodat i jinde. Zlato se vykupuje po celém světě za libovolnou měnu, takže oslabující koruna vám nemusí dělat starosti.

Proč zrovna zlato, a ne jiné drahé kovy?

Velmi často se prodává rovněž investiční stříbro, investovat lze i do paladia nebo platiny. Jediné zlato je však osvobozeno od DPH, což ho staví do výhody také ve srovnání s investicemi do sběratelských obrazů, starožitností, diamantů nebo veteránů.

Dejte si ovšem pozor, jaké zlato kupujete. Například pamětní mince vyráběné v ČR jsou dražší, protože se na ceně projevuje také sběratelská hodnota. Pro investiční účely tedy nejsou tolik vhodné. Žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky ani mince vhodné k investování, hledejte zahraniční nabídku. Třeba v již zmíněném e-shopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *