Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Jak se připravit na přijímací zkoušky na střední školu?

Jak se připravit na přijímací zkoušky na střední školu?

přijímačky na střední školu

Blíží se období přijímacích zkoušek na střední školy. Mnozí školáci z nich už dnes mají doslova hrůzu, přestože leckdy neoprávněnou. Pokud jste se doposud učili dobře, je na místě odstranit přebytečný strach. Nejrůznější mezery se ještě stále dají doplnit, času je dost. A pakliže si opravdu nevěříte, je na místě uvažovat nad způsobem intenzivní přípravy, díky níž se pro vás zkoušky na školu stanou jednoduchou záležitostí.

Termíny a průběh zkoušek na SŠ

V letošním roce se konají přijímací zkoušky zhruba v polovině dubna, přičemž v rámci jednotných přijímaček nechybí český jazyk a matematika, plus další předměty a části, které si každá škola může stanovit sama.

Pokud jde o češtinu a matematiku, je jejich povinné zařazení logické, protože se na středních školách bez těchto předmětů neobejdete. Samotná přijímací zkouška pak obsahuje testy, v nichž musíte získat určitý počet bodů. Minimální počet, který musíte mít, samozřejmě není stanovený. Záleží zde přímo na konkrétní škole a jejích požadavcích. Obecně však platí, že čím prestižnější a náročnější studium na střední škole zvolíte, tím více bodů musíte získat, abyste uspěli. V případě, že se vám první přijímačky nepovedou, je zde možnost absolvovat náhradní termíny, které by se měly dle původního plánu letos konat o cca měsíc později nežli úvodní kolo.

Příprava

Střední škola není ničím lehkým, pokud jde o studium. Ani přijímací zkoušky nemusejí být snadné, pokud jste doposud ve studiu zaháleli. Přesto se s tím i nyní dá leccos dělat. Důležité je si umět zpracovat jednotlivé okruhy, které na vás čekají. V současnosti existují možnosti, jak si nastudovat nejčastější otázky, jež testy obsahují. Pak máte napůl vyhráno, když se je naučíte.

Důležitou pomocí je doučování. Najděte si zkušeného lektora, který vás na testy řádně připraví a pomůže vám se v dané problematice jednotlivých okruhů zorientovat. Pokud vám například nejde geometrie, měli byste doučování zaměřit právě na ni. Záleží na každém z vás. Jistě dobře víte, v čem máte mezery a v jaké oblasti se musíte zlepšit, aby přijímací zkoušky proběhly s vynikajícím výsledkem.

Využívejte online doučování

Moderní doba přináší daleko více možností, než jaké měli vaši rodiče. Velkým pomocníkem se může stát portál StudyHub, který nabízí možnost efektivního doučování online. Šedesátiminutová lekce zde vyjde už od pouhých 200 Kč, přičemž se vybraný lektor věnuje pouze vám, doučování na přijímací testy tedy neprobíhá ve větších skupinách, což je velkou výhodou. Lze si zajistit jen jednotlivé lekce, jež budou zaměřené na okruhy a témata, v nichž nyní tápete, ale také kompletní kurzy, během nichž proberete ty nejdůležitější věci z dosavadního studia, které vás s největší pravděpodobností čekají právě během přijímacích zkoušek.

Rady pro přijímačky

Až budete dělat testy, máte vždy určitý vymezený čas. Začněte proto s lehčími úkoly. Není dobré ztrácet drahocenné minuty přemýšlením nad náročnějšími pasážemi, protože vám pak nemusí zbýt dost času na ty jednoduší. Jde o to, abyste získali co největší počet bodů a uspěli.

Než vyrazíte na zkoušku, připravte si všechny potřeby, a to ideálně alespoň několik dnů předem. Vyhnete se tak zbytečnému zmatkování na poslední chvíli. A hlavně se nestresujte, stres totiž může být blokátorem, takže pak nebudete schopni přemýšlet, ačkoliv veškeré učivo důkladně znáte.