Domů » ŽENY » Jak budovat spokojený vztah?

Jak budovat spokojený vztah?

Fotografie: jak budovat spokojený vztah

Zaručený návod na spokojený vztah neexistuje. Máme však poznatky, vycházející z psychologie, které nám mohou v lecčems pomoci.

Mezi časté problémy ve vztazích patří nedostatečná či nefunkční komunikace. Partneři možná mají snahu spolu mluvit, ale pořád to jaksi není ono. Mnoho žen zná situaci, kdy se svého partnera na něco zeptají, a ten jim bezmyšlenkovitě odpoví, aniž by se nad otázkou pořádně zamyslel. Později možná vůbec neví, jaká byla jeho odpověď. To proto, že byl v transu – tedy ve svém vnitřním světě. Schválně – když jste se partnera na něco ptala, co dělal? Četl si na telefonu, sledoval sportovní zápas, hrál na počítači nebo byl zabraný do nějaké manuální činnosti? Za takových podmínek nemůže komunikace dost dobře fungovat.

Jak tedy získat protějšek pro naše nápady? Jak zařídit, aby nás vědomě poslouchal? Vždy musíte začít sami u sebe. Změňte otázky, které kladete. Tak například místo otázek, na které se dá odpovědět pouze ano, nebo ne, například, „nechceš jít do divadla?“, se zaměřte na otázky otevřené. Svými dotazy musíte pozornost toho druhého upoutat. Vyhněte se však pokusům o komunikaci v případech, které jsme si uvedli výše. Raději na vhodný okamžik počkejte. Poté se zeptejte: „Co kdybychom si zašli do divadla a pak na sklenku vína, nebo bys raději zašel na večeři a pak do divadla?“ Cítíte ten rozdíl?

Fotografie1. jak budovat spokojeny vztah..

Pro spokojenost v partnerských vztazích, ale i obecně v životě, je důležité umět správně používat slova. Dobře zvolená slova vám získají partnerovu pozornost, aniž by si toho byl plně vědom. Komunikace bude snazší a příjemnější a váš vztah se bude postupně obracet k lepšímu. Všechny tyto principy vychází z hypnózy, která se používá i pro řešení vztahových problémů. Jakmile se je naučíte jazyk hypnózy, začnete si vědomě tvořit svůj vysněný život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *