Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Hledáte levné parkování na letišti Praha? Žádný problém – i kvalitní služby mohou být cenově dostupné!

Hledáte levné parkování na letišti Praha? Žádný problém – i kvalitní služby mohou být cenově dostupné!

Fotografie: Levné parkování na letišti Praha

Rádi byste si zajistili levné parkování na letišti Praha? A mysleli jste, že se vám to nemůže podařit? Chcete odletět na dovolenou a byli jste přesvědčeni, že se vám o vůz během vaší nepřítomnosti nikdo nepostará, aniž by si za to neřekl o nehorázné peníze? Omyl! Parkování přímo v širším okruhu kolem letiště Václava Havla je cenově dostupné. A nejen to! Za velmi rozumný finanční obnos se vám a vašemu „plechovému miláčkovi“ dostane prvotřídních služeb. Existují samozřejmě také jiná řešení, která mohou být v některých případech i levnější. Chcete o nich vědět víc? Nakonec, proč ne? Jaký komfort můžete očekávat? A o jakém komfortu je řeč? Hned uvidíte!

Levné parkování na letišti Praha není žádné sci-fi

Po bezmála dvouletém období útlumu letecké dopravy, které bylo zapříčiněno „protipandemickými“ restrikcemi, začíná řada lidí zase cestovat. Někdo vyráží za odpočinkem, jiný třeba za obchodem. Faktem je, že pražské letiště nabírá personál, který bylo nedávno nuceno propustit. Lepší důkaz toho, že je letecká doprava opět na vzestupu, asi netřeba hledat. Mnozí z cestujících jsou k tomu, aby se na letiště dostali, zvyklí využívat vlastní automobil. Aby také ne! Je to pohodlné. A to zejména v případě, kdy je člověk vybaven třeba hned několika objemnými zavazadly. Abyste si však takové pohodlí mohli dopřát, musíte vyřešit otázku parkování.

Kde vůz necháte? A kolik vás to bude stát? Pokud jste se až dosud domnívali, že vám odstavení vašeho auta v širším okruhu okolo areálu letiště může „nabourat“ celý rozpočet na dovolenou, buďte v klidu. Rozhodně to tak není! Sehnat levné parkování není až tak obtížné..

Aby se finanční úspora vyplatila

Kdo by nechtěl na parkovném něco ušetřit? Obzvláště v situaci, kdy se v cizině chystá strávit delší dobu. To je zcela pochopitelné. Úplně stačí, že s tím, jak se celý svět vrací k cestování, zdražují letenky. Aby se ale taková úspora za parkování vyplatila, musí být o váš vůz dobře postaráno. Jestliže se rozhodnete využít služeb nějaké firmy specializující se na nabídku parkování u pražského letiště, máte nejspíš po starostech. S velkou pravděpodobností se za rozumnou cenu dočkáte velmi vysokého standardu. Pokud však zvolíte jiné řešení, už to taková samozřejmost být nemusí. Co dalšího se vám nabízí? Kde lidé svá auta před odletem nechávají? Kromě letištních parkovišť v těsné blízkosti terminálů odstavují svá vozidla:

  • Na parkovištích vybudovaných v rozumné vzdálenosti od areálu, nejlépe v jeho širším okruhu – která jsou obvykle na velice solidní úrovni. Vysoká míra zabezpečení a nějaké doprovodné služby (například odvoz k terminálu) bývají docela běžné. Necháte-li vůz na některém z nich, obvykle nešlápnete vedle.
  • Na soukromých pozemcích – které nelze často označit jinak než jako „neoficiální“ parkoviště. Majitelé těchto pozemků je obvykle zřizují třeba na louce za domem nebo dokonce ve vlastní zahradě, je-li dostatečně prostorná. O vůz jistě nepřijdete, ale na nějaké další služby si nechte zajít chuť.
  • Na veřejných místech – a to nejčastěji rovnou na ulici, což je bezpochyby to nejhorší, co svému autu můžete udělat. Máte zřejmě nervy ze železa, pokud se vydáte na dovolenou a svůj vůz zatím necháte na pospas „náhodným kolemjdoucím“.

Proč autem na letiště?

Protože to zpravidla bývá tou nejlepší volbou. Ptáte se proč? Nejde spíše o řečnickou otázku. Vždyť budete mít zajištěn komfort – počínaje pohodlím a konče třeba odstraněním problémů při odletu či příletu během noci. A navíc vám provozovatel takového parkoviště v širším okruhu kolem letiště může mnohé nabídnout. Téměř určitě můžete počítat s tím, že:

  1. Váš vůz bude zcela v bezpečí, protože ho ochrání vysoký plot, kamerový systém i fyzická ostraha.
  2. Pokud snad přece jen dojde k mimořádné události, provozovatel bývá řádně pojištěn.
  3. Předání vozu je díky nastavenému systému a profesionálnímu jednání zaměstnanců velice rychlé.
  4. Díky rezervačnímu systému se vám nestane, že by pro váš automobil nebylo místo.
  5. Platbu lze uskutečnit kartou, ale také v hotovosti. Daňový doklad bývá naprostou samozřejmostí!

Jenom ne na ulici!

Stále je mezi námi dost takových, pro které je finanční stránka věci při jakémkoliv rozhodování naprosto klíčová. Mohou-li ušetřit byť jen několik desetikorun, udělají to, aniž by zvážili možné důsledky své volby. Jednají téměř bez rozmyslu. A týká se to bohužel také zacházení s vlastním automobilem. Chystáte se letadlem na dovolenou? Klidně si pro váš vůz vyberte jakékoliv parkoviště. Hlavně ho ale nenechávejte jen tak na ulici! Někdy stačí i mnohem kratší doba, než jakou strávíte na dovolené, aby vám auto někdo vykradl, zničil nebo rovnou odcizil.

Ušetřili jste pár stovek? Prima! Nový automobil za ně ovšem nekoupíte. A pojišťovna? Tam s žádostí o úhradu vzniklé škody vzhledem k okolnostem vůbec nemusíte uspět. Je až s podivem, kolik lidí si to stále neuvědomuje.

Vy byste podobnou chybu jistě neudělali? Nebo snad ano?