Dopřejte si nevšední dovolenou s obytným vozem

Dovolenou lze pojmout různým způsobem. Pokud máte rádi dobrodružství, ale zároveň chcete mít své pohodlí a jistotu, že budete mít kam složit hlavu, vydejte se na cestu obytným vozem. Váháte, jestli je to ten správný dopravní prostředek pro vás? Pojďme si ho více přiblížit.

Proč cestovat obytným vozem?

S obytným vozem si dopřejete dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat. Hlavní výhodou tohoto typu cestování je obrovská volnost na cestách. Je jen na vás, jak dlouho se na jednotlivých místech zdržíte, či jestli změníte svou trasu, nebo původní plány celkově.
Zároveň jde o příjemné dobrodružství. Zažijete různé nevšední zážitky, které by vás na předem naplánované dovolené v jednom hotelu nečekaly.

Nemusíte se rovněž bát různé úrovně hotelů a dalších ubytovacích zařízení. Spíte ve svém. A uvařit si můžete přímo v automobilu. Tím i ušetříte, a pokud máte nějaké specifické nároky na stravování, nemusíte hledat zařízení, kde vám vyjdou vstříc.
A má takové cestování nějaké nevýhody? Jsou tu větší nároky na bezpečnost. Je nutné řízení přizpůsobit charakteru vozu, zajistit věci, aby při prudších pohybech nelítaly po autě a někoho nezranily. Také je důležité, aby cestující při převozu byli na svých místech, i když je bude lákat udělat si pohodlí vzadu.

Nemusíte si „obytňák“ či karavan hned kupovat

Láká vás dovolená s obytným autem, ale nemáte ho a nemůže vám ho půjčit ani nikdo z vašich přátel? Možná si ho chcete i koupit, ovšem nejdříve byste rádi zjistili, jestli vám bude tento způsob cestování vyhovovat. Pak není nic jednoduššího než se obrátit na půjčovnu karavanů nebo obytných vozů. Záleží, co vám pro váš charakter cesty bude vyhovovat více. „Obytňák“ je vlastně auto s veškerým vybavením, karavan představuje přívěs, který zapojíte za automobil.

Rozhodnete-li se pro půjčovnu, je důležité oslovit seriózní podnik. Dejte si také pozor na včasnou rezervaci. O tento druh cest je stále větší zájem. Můžete si půjčit obytný vůz na dovolenou v České republice, ale i do zahraničí. Vyzkoušejte si nezávazně, zda je pro vás tento typ cestování tím pravým.

Kde půjčit obytný vůz

Máte zájem o pronájem obytného vozu, ale nevíte, na koho se obrátit? Podívejte se na internetovou stránku bydliky.cz. Získáte spolehlivý dopravní prostředek (vozy jsou pravidelně servisovány, havarijně pojištěné a vždy čisté) s mnohým příslušenstvím a doplňky, které na svých cestách oceníte.
Pro cestování po celé EU si vystačíte s řidičským průkazem skupiny B (nepřesáhne-li váha celé soupravy 3 500 kg). Budete-li si chtít půjčit karavan a nemáte-li k dispozici vhodný automobil pro jeho tažení, může vám ho firma přistavit na požadované místo. Samozřejmě si ho pak rovněž odveze zpět.
Naplánujte si cestu podle svých představ.