Domů » CESTOVÁNÍ » Do lázní lze se státním příspěvkem vyjet až do 30. 6. 2021

Do lázní lze se státním příspěvkem vyjet až do 30. 6. 2021

Málo turistů se zájmem o lázeňské pobyty a Češi nemající kam vyjet na dovolenou. Tyhle dva palčivé problémy, které přinesl koronavirus, se snaží stát řešit formou příspěvků na dovolenou v lázních. Nevěděli jste o nich? Ještě máte šanci je využít, možnost vyjet do lázní se slevou byla prodloužena do 30. 6. 2021.

Mariánské Lázně, Janské Lázně, Lázně Karlovy Vary, Františkovy Lázně i další české lázeňské destinace. Ty všechny jsou zapojeny do programu státních poukazů. Pokud se sem vydáte na pobyt delší než 6 nocí a absolvujete zde aspoň 5 procedur, můžete využít příspěvek na lázně od státu ve výši 4 000 Kč na osobu. Podmínkou je mít českou zdravotní pojišťovnu.

Vyberte si lázně, kam je možné příspěvek využít

Nutno podotknout, že ne každé lázeňské zařízení vouchery akceptuje. Některé se po špatných zkušenostech rozhodly tyto poukazy vůbec nepřijímat. Zpočátku totiž byly potíže se systémem ministerstva a pro zařízení bylo zdlouhavé získat za voucher peníze. Některá zařízení naopak již vyčerpala maximální hranici pro lázeňské pobyty se státním příspěvkem a nemohou dále vouchery akceptovat. Seznam zařízení, kam je možné vyjet s voucherem, najdete na StatniPoukaz.cz.

Vygenerujte si voucher

Jak příspěvek získat? Je to jednoduché. Stačí si vygenerovat voucher na webu Kudy z nudy, který provozuje státní agentura CzechTourism. Tento voucher pak využijete při platbě za vybraný pobyt a procedury.

Dávejte si pozor, aby voucher lázně uplatnily před 30. 6. 2021. Pobyt je nutné zaplatit a uskutečnit do této lhůty. Bohužel, řada lázní upřednostňuje klienty bez poukazů, a tak se může stát, že vás nestihnou do konce června umístit. V tom případě zkuste hledat jinde, možnosti jsou.

Jestliže vás zajímá státní příspěvek na lázně 2021, podívejte se rovněž na facebook Státní poukaz. Najdete zde spoustu užitečných informací a na další se můžete zeptat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *