Přeskočit na obsah
Domů » JÍDLO » Co zajímavého navštívit v Brně? Určitě nevynechejte hrady Špilberk a Veveří, ani místní gurmánské speciality

Co zajímavého navštívit v Brně? Určitě nevynechejte hrady Špilberk a Veveří, ani místní gurmánské speciality

Fotografie: Bohunický cajk

Krajské město Brno je zajímavým turistickým cílem. Na své si zde přijdou milovníci dobrého jídla i pozoruhodných historických pamětihodností. Není divu, když má za sebou historii sahající až k mladší době kamenné. Můžete si sem zajet, když si budete chtít užít městské turistiky, kulturní zážitky nebo si zajít do některé z velkého počtu restaurací.

Brněnské pamětihodnosti

Při návštěvě Brna si nenechte ujít historické centrum, které je svou rozlohou druhé největší v České republice. Podívat se můžete na náměstí s názvem Zelený trh, kde si můžete od farmářů nakoupit jejich výrobky nebo v zimě navštívit vánoční trhy. Dalším místem, které stojí za návštěvu je náměstí Svobody. Náměstí je v umístěno ve středu Brna. Konají se zde často festivaly, velikonoční i vánoční trhy. Minci pro štěstí si můžete vhodit do kašny zdobené verši básníka Jana Skácela nebo obdivovat morový sloup či menhir z černé žuly – tzv. brněnský orloj.

Vedle opravdu starých budov ve městě narazíte na skvosty z moderní architektury, zejména z období funkcionalismu. Za vidění stojí hrady Špilberk a Veveří, Brněnská kostnice, Kapucínská hrobka, Stará radnice, Dům pánů z Lipé či vila Tugendhat a hotel Avion.

Když se budete chtít osvěžit dobrým pitím

Při procházkách po dlažebních kostkách brněnské městské zástavby vytráví snad každému turistovi. Určitě to bude chtít najít vhodné místo k občerstvení. Kam na pivo? Brno nabízí celou řadu stylových hospůdek a příjemných restaurací, v nichž zvlažíte své hrdlo výborným točeným pěnivým mokem, který zejména v horkém létě přijde k chuti. Ani abstinenti nepřijdou zkrátka, protože tu jsou k dostání různé nealkoholické nápoje, a to buď v láhvích, nebo v plechovkách.

Co do prázdného žaludku

Jakmile se váš žaludek začne hlásit o přísun živin, poslechněte ho. O hladu vás courání po brněnských památkách nebude moc bavit. A co si třeba dát? Mohla by to být nejlepší žebra v Brně. Výborně chutnají uzená či pomalu pečená v pikantní marinádě s hořčicí a křenem, ke kterým budete přikusovat kyselé okurky a kozí rohy. Chybět pochopitelně nebude čerstvý křupavý chléb.