Co musí splňovat nákladní pneumatiky pro váš úspěšný byznys?

Správný výběr nákladních pneumatik je pro podnikání nejen v autodopravě zcela zásadní. Provoz nákladních vozidel musí být vždy bezpečný, co nejvíce komfortní i ekonomicky výhodný. Proto i pneumatiky na nákladní vozy musí splňovat náročné požadavky, které jsou na ně kladeny. Poradíme vám, podle čeho vybírat vhodné nákladní pneumatiky pro váš úspěšný byznys.

Nákladní pneumatiky musí vynikat vysokou nosností, odolností, dlouhou životností a také dalšími přednostmi dle zaměření a náročnosti vašeho podnikání.

Pneumatiky pro nákladní vozy převážející náklad po celé Evropě

Nákladní vozy určené pro mezinárodní autodopravu cestují denně stovky kilometrů převážně po dálnici. Pneumatiky na nákladní vozy z tohoto segmentu tak musí dosahovat vysokého kilometrového výkonu, nízkého valivého odporu a opotřebovávat se pravidelně. Obzvlášť v zimním období, ale i na podzim a na jaře, je třeba počítat s tím, že v okolních zemích mohou na komunikacích nastat diametrálně odlišné podmínky než na našem území. Vždy je třeba se před cestou informovat o zákonech v daných zemích, které mohou vyžadovat jinou hloubku dezénu zimních pneumatik, sněhové řetězy jako součást výbavy, nebo jiná specifika v povinné výbavě. Pokuty za nedodržení předpisů mohou být v některých zemích astronomické. A může se dokonce stát, že vás na svoje území ani nepustí.

Nákladní pneumatiky pro vnitrostátní autodopravu

Vozidla převážející náklad v rámci ČR využívají převážně silnice první třídy a pohybují se také přes městské komunikace. Nákladní pneumatiky proto musí být odolné proti opotřebení na těchto specifických površích, přizpůsobit se změnám stylu jízdy a mít hluboký dezén.

Pneumatiky pro autobusy

Zvláštní kategorii nákladních pneu tvoří pneumatiky pro autobusy, které vyžadují odlišné vlastnosti u městské dopravy a dálkových linek. Všechny však musí být dokonale přilnavé, mít vynikající stabilitu a ovladatelnost bez ohledu na jízdní podmínky a zajišťovat maximální komfort při jízdě. U městských autobusů jsou vyžadovány zesílené bočnice pneumatik, které dodávají vyšší odolnost proti oděru o obrubníky.

Nákladní pneu do nezpevněného terénu

Pneumatiky na nákladní vozy převážející stavební materiál či suť se musí umět vypořádat s různými druhy nezpevněného terénu, ale obstát i na běžných komunikacích. Vysoká odolnost proti mechanickému poškození a opotřebení, silná kostra a vynikající jízdní vlastnosti na kluzkém, písčitém a nerovném povrchu jsou klíčové vlastnosti těchto nákladních pneumatik.

Stále nevíte, jaké vybrat pneumatiky pro nákladní vozy? Poraďte se s odborníky z AZ pneu!