Přeskočit na obsah
Domů » FINANCE » Cena zlata rychle roste, jeho nákup se ale stále vyplatí

Cena zlata rychle roste, jeho nákup se ale stále vyplatí

Fotografie: zlato

Investiční zlato se podobně jako další cenné kovy těší neustále velké přízni investorů, a to zejména díky tomu, že se jedná o velmi stabilní komoditu. Během času neztrácí svoji hodnotu, takže nehrozí, že byste přišli o svoji investici. Riziko je naprosto minimální, což je třeba velký rozdíl oproti investicím do akcií apod. V posledních týdnech však cena zlata doslova trhá rekordy. Přesto se jeho nákup stále vyplácí. Nejen velkým, ale i drobným investorům.

Jaká je nynější cena zlata?

Zlato jde v současnosti skutečně nahoru, pokud jde o jeho hodnotu za unci. Aktuálně už překonalo hranici 1.900 amerických dolarů za jednu unci, přičemž ještě před několika málo měsíci byla na hodnotě kolem 1.600 dolarů, v minulosti dokonce ještě méně.

Proč je investice do zlata výhodná i teď?

Mohlo by se zdát, že se nyní nákup zlata nemusí vyplatit, především právě kvůli vysoké ceně. Pro české investory je však jedním z rozhodujících faktorů i to, jaký je kurz koruny vůči americkému dolaru. Stačí totiž, aby klesl třeba jen o 1 Kč a zlato vám rázem může při následném prodeji přinést poměrně solidní zisk. Zlato nyní díky jeho ceně začala nakupovat i doposud zdrženlivější Česká národní banka.

Přednosti zlatých slitků a mincí

Cena zlata může v následujících měsících klidně dále stoupat. Proto není důvod mít obavy ztráty peněz nákupem investičního zlata v podobě slitků či zlatých mincí. Zlato je navíc v tuzemsku výhodné v tom, že je při nákupu oproštěno od DPH. Kromě toho na něm oceníte i možnost jej velmi snadno směnit prakticky na celém světě. Je snadno přenositelné, protože se i v malém množství skrývá poměrně vysoký obnos finančních prostředků, pakliže jej za ně směníte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.