Autodoplňky, díky kterým můžete sbírat zážitky na cestách

Žádné auto není dost veliké, když se balíme na delší výlet nebo dovolenou. Rodina roste, auto obvykle ne. Přitom máme rovněž stále více zájmů. Na dovolené chceme nejen jezdit na kole, ale třeba i vyzkoušet nový paddleboard. A letos již konečně bereme na dovolenou i psa. Jenomže… Kam to všechno nabalit? Rozhodně se podívejte na vhodné autodoplňky – na střešní boxy a nosiče kol.

Střešní boxy jako mobilní kufr

Bojujete-li v automobilu neustále s prostorem, nemusíte hned kupovat větší auto. Střešní boxy problémy s prostorem vyřeší snadněji, bez vzrůstajících nákladů na pohonné hmoty pro větší a silnější auto, i bez nutnosti jej kupovat. Nehezky se nazývají rakve. Ale nebojte se, rozhodně nejsou příčinou dopravních nehod. Na střeše automobilu jsou umístěné bezpečně a stejně bezpečně odvezou i naše zavazadla či sportovní vybavení. V nabídce se setkáme s letními boxy a s boxy na lyže. Jsou ale v podstatě univerzálními, pouze u těch zimních se počítá s délkou lyží. Střešní boxy dnes již nejsou drahé. Takže jejich pořízení nenaruší rodinný rozpočet ani v období dovolených, kdy je často více napnutý. Lepší nosiče nabízí oboustranné otvíraní, a tedy přístup do nosiče z obou stran. Samozřejmostí je pak centrální zámek.

Nosiče kol pro milovníky cykloturistiky

Jezdíte na dovolenou s koly? Nebo je pravidelně vozíte na chalupu? V tom případě rozhodně potřebujete další autodoplněk: nosič na kola.

Nosiče kol existují různé. Nejde teď jen o značku. Jde především o jejich umístění na automobilu. Nejčastěji používanými jsou střešní nosiče kol. Umísťují se na střechu automobilu. Mohou, ale nemusí, se vám tam vejít vedle sebe se střešním boxem. Čtyři kola a box na střechu rozhodně nedáte. Řešením pak jsou nosiče kol na tažné zařízení. Kdo tažné má, je to skvělá volba. Speciálními pak jsou nosiče na elektrokola, na motocykly, seagway a pořídit se dá i nosič na tažné s výtahem. Kdo tažné nemá, může si pořídit nosič kol na zadní dveře. Zde pozor, pro každý automobil se tento nosič kupuje speciálně.

Autodoplňky z Filson

E-shop společnosti Filson, který najdete na webových stránkách www.filsonstore.cz, nabízí různé autodoplňky, včetně těch, které vás vybaví na cesty a za sportovními zážitky. Koupíte zde ale i dětské autosedačky, autokosmetiku, oleje a maziva, povinnou výbavu, autožárovky a jiné vybavení automobilu pro domácí dílnu a garáž.