Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » 4 tipy, jak proměnit ložnici k nepoznání za tisícovku

4 tipy, jak proměnit ložnici k nepoznání za tisícovku

Fotografie: povlečení

Sníte o interiéru jako ze stránek magazínu o bydlení? Není nutné hned vyhazovat starý nábytek a nakupovat všechno nové. Kolikrát pomohou i drobnější investice. My vám prozradíme čtyři konkrétní tipy, jak proměnit ložnici k lepšímu za investici v řádu stovek korun.

1. Kupte nové povlečení

Asi trochu otřepaná rada, jenže ona doopravdy funguje. Jelikož je dominantou ložnice zpravidla postel, když ji převléknete, bude to mít velký efekt. Povlečení si vyberte podle svého vkusu, romantiky dosáhnete květinovými vzory, do moderních interiérů se hodí třeba geometrické obrazce.

2. Ušijte nové potahy na polštářky

Máte v posteli polštářky? Dopřejte jim nový kabát. Vydejte se do galanterie, nakupte látky a ušijte potahy přesně z takové látky, která vám padne do oka. Ušít povlak zvládne i nezkušená švadlenka, nemějte strach. A jestli v posteli dekorativní polštářky nemáte, pořiďte je. Vypadají pěkně, na noc je můžete jen naskládat na okraj postele.

3. Pořiďte nové záclony

Významný vliv mají rovněž záclony, případně závěsy. Jestli je nějaká místnost v domě, kde skutečně mají opodstatnění, pak jde právě o ložnici. S pomocí závěsů dosáhnete dostatečného zatemnění, a ještě místnosti vdechnete nový styl.

4. Investujte do koberce

Dalším výrazným prvkem v místnosti může být koberec, pokud ho tedy máte. A pokud ne, určitě si jeden pořiďte. Nemusí být hned celoplošný, ba naopak. Trendem jsou kusové koberce, do ložnice jsou ideální typy s vysokým vlasem. Nelíbilo by se i vám hned po ránu stoupnout na měkký a teplý kobereček?

Zřejmě vám neuniklo, že všechny naše výše uvedené tipy obsahují bytový textil a textilní dekorace. V závislosti na tom, jak moc jste nároční, se možná do tisícovky nevejdete. Povlečení a kusový koberec mohou být dražší. Naopak levné povlečení, látky i povlaky na polštáře najdete v sortimentu internetového obchodu Mikaton.cz. Tam se přesvědčíte, že proměnit ložnici jde i za pár stovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.