4 originální tipy na českou romantiku pro dva

Léto už je v plném proudu, a pokud jste čerstvě zamilovaní, nebo si i v dlouhodobějším vztahu potrpíte na romantiku, jste tu správně. Připravili jsme pro vás seznam neobvyklých romantických míst, která vám mohou být inspirací, kam během následujících letních dnů vyrazit.

 

Pražská Kampa

 

Malebné domky a atmosféra dávné historie dělají z ostrůvku na Vltavě romantické hnízdečko. Tento nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou strouhou zvanou Čertovka. Oblast má své zvláštní kouzlo a není se ani čemu divit, že si ji pro život zvolilo mnoho slavných osobností, například Josef Dobrovský, Jan Werich, Jiří Voskovec či Jiří Trnka. Na Kampě nezapomeňte se svou láskou navštívit slavnou Lennonovu zeď, poté se můžete projít parkem a celý výlet zakončit vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Zde můžete svou drahou polovičku překvapit a obdarovat ji třeba zlatými náušnicemi.

 

Obří akvárium Hradec Králové

 

Ve východočeském Hradci máte jedinečnou možnost zhlédnout flóru a faunu Jižní a Střední Ameriky. V místním obřím akváriu žije přes 40 druhů ryb včetně několika opravdových rarit. Během prohlídky projdete tajuplným deštným pralesem s pestrobarevnými květinami i pod hladinou sladkovodní tůně, kde můžete rybky nerušeně pozorovat.

 

Langova rozhledna

 

Jestliže si vaše milovaná nepotrpí na dárky typu stříbrné přívěsky či večeře při svíčkách, a dává přednost spíše sportovnějším aktivitám, vydejte se spolu třeba na Langovu rozhlednu v Lašovicích. Z nadmořské výšky 620 metrů se vám naskytne nádherný pohled do jižních i středních Čech, a pokud bude jasné počasí, zahlédnete i Alpy. K tomu všemu si v místní výborné restauraci můžete dopřát skvělé jídlo a kvasnicové pivo. Jednoduše ráj na Zemi.

Lednicko-valtický areál

 

Milujete plavby, ale nechce se vám trmácet do přeplněné Prahy? Pak přijměte pozvání do Lednicko-valtického areálu, kde vás romantická loďka proveze těmi nejzajímavějšími oblastmi zámeckého parku – přímo od zámku až k Minaretu či Janovu hradu.