Domů » BYDLENÍ » 4 důvody, proč využívat dřevěné pelety jako palivo

4 důvody, proč využívat dřevěné pelety jako palivo

Foto:Dřevné pelety

Energie na vytápění jsou drahé a v mnoha případech se více vyplatí topení tuhými palivy. Stačí si pořídit moderní kotel a vybrat si vhodný druh paliva. Jednou z možností jsou například dřevěné pelety. Jaké jsou jejich výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Pohodlné skladování a manipulace

Dřevěné pelety pořídíte zabalené v polyethylenových pytlích, což značně usnadňuje jejich přenášení a následné skladování. Díky tomuto obalu je výrazně snížené riziko navlhnutí či nepořádku z prachu. Při porovnání se skládaným uhlím je čistota a pohodlnost při skladování a manipulaci nesrovnatelně lepší.

Ekologicky nezávadné palivo

Dřevěné pelety jsou lisované pouze ze dřeva. Díky vysokému tlaku a zahřátí se celulóza ve dřevě promění v přírodní lepidlo a po vychladnutí drží pelety svůj tvar. Není tedy potřeba žádných chemikálií, lepidel a podobně. Při spalování je odpadem minimum popela. Ten je navíc možné využít jako přírodní hnojivo na zahradu, protože jde pouze o čisté spálené dřevo.

Nízká cena

Velkou výhodou dřevěných pelet je jejich cena. Pro výrobu se používají zbytky vznikající při zpracování dřeva. Díky tomu je cena za pelety poměrně nízká. Vysoká výhřevnost ještě zvýrazňuje cenovou výhodnost a dělá z dřevěných pelet ideální topivo. Na výběr máte z různých variant, které se lehce liší svou výhřevností, množstvím vznikajícího popela a cenou.

Vhodné pro automatické kotle

Malé, skladné a jednoduše dávkovatelné dřevěné pelety se využívají jako palivo pro automatické kotle. Moderní přístroje mají dávkovače a množství pelet upravují podle nastavených parametrů na kotli. Snižuje se tak zbytečné přehřívání a maximalizuje se efektivita využití pelet. Doplnění je navíc velmi jednoduché a čisté. I z toho důvodu jde o vhodnou variantu pro domácí topení v malých kotlech a slouží i jako základní palivo pro krby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *