Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » 4 adrenalinové zážitky, za kterými nemusíte cestovat do zahraničí

4 adrenalinové zážitky, za kterými nemusíte cestovat do zahraničí

Zdroj: Pexels.com/Malá Úpa – Hradec Králové

Léto nabízí spoustu možností k vyžití pro milovníky adrenalinových sportů. Spojte svou lásku k extrému s poznáváním naší krásné země. Poznejte ty nejlepší ferraty, bobové dráhy, vyzkoušejte paragliding i let stíhačkou.

Zalezte si na ferratách

Míst, kde si můžete v Česku pořádně zalézt na zajištěných cestách, je hned několik. Za nejtěžší se považuje Bechyňská Via ferrata. Nacházejí se na ní totiž místa, které mají obtížnost až D/E. Vede přes hladinu řeky Lužnice, proto prověří i ty nejzkušenější lezce.

Zalézt si přes divokou vodu můžete také na Via ferrata Hluboká, jejíž část trasy vede nad Vltavou. Díky tomu se stala nejdelší českou ferratou nad vodní hladinou.

Pokud vám nevadí stísněné prostory, doporučujeme vyzkoušet Speleo ferratu v Moravském krasu. Prozkoumáte jeskynní podzemí netradičním a dobrodružným způsobem.

Pamatujete ale, že na ferraty byste nikdy neměli lézt bez povinné výbavy – přilby, sedáku a ferratového setu. Na některých ferratách se vám budou hodit také kvalitní rukavice na lezení. Nezapomínejte ani na cestovní pojištění, které často, kromě non-stop asistenční pomoci, nabízí pojištění na hory.

Zdroj: Pexels.com

Spusťte se na bobové dráze

Nejdelší bobovou dráhu najdete na Dolní Moravě. Má něco přes 3 km a nachází se na ní až 25 zatáček. Jedna z nich má osmičkové 360° klesání. Překvapí vás podzemní tunel.

V areálu Bobovka v Lipně nad Vltavou dokonce najdete až dvě bobové dráhy, které jsou navzájem propletené. Patří k těm lepším v České republice, a to zejména díky své rozmanitosti. Trať je poskládaná z 21 zatáček, 2 tunelů a zajímavých terénních zlomů.

Po setmění si můžete vychutnat jízdu na bobové dráze v Happyworld Špindlerův mlýn. Měří rovný kilometr, během kterého projedete 17 zatáčkami. Fascinující jsou také dvě nadzemní křížení. Raritou je, že má vyhřívané nerezové koryto, které zvyšuje kvalitu jízdy zejména po dešti.

Vyzkoušejte paragliding s instruktorem

Chcete-li zažít dechberoucí výhledy na přírodu shora, vyzkoušejte paragliding s instruktorem. Tento adrenalinový zážitek je vhodný téměř pro všechny věkové kategorie – od 15 let. Zkušený instruktor vám vše vysvětlí, řídí celý padák a vy se budete nerušeně kochat krásnou přírodou Beskyd. Let trvá přibližně 15 minut, ale je možné objednat i delší jízdu. Zalétat si můžete také v blízkosti Liberce či v Krkonoších v Janských Lázních.

Zdroj: Pexels.com

Zažijte vysokou rychlost na stíhačce

Zažijte na vlastní kůži rychlost 750 km/h a přetížení 5G. Pokud jste zatoužili po něčem opravdu unikátním, let stíhačkou je to pravé pro vás. Pocítíte rychlost a přetížení, které běžně prožívají profesionální letci. Let stíhačkou sice patří k dražším zážitkům, ale o to větší vzpomínku si z něj odnesete. Let si můžete vychutnat na brněnském letišti. Zážitek je vhodný od 18 let a trvá přibližně 2 hodiny.