3 důvody, proč se letos vydat do Řecka

Pomalu se blíží léto a spolu s ním i období dovolených. Většina z nás už se nemůže dočkat, až bude relaxovat někde u moře na pláži, popíjet drinky a opalovat se. Možností, kam vyrazit, je celá řada. Mezi nejoblíbenější turistické destinace patří už dlouhou dobu Řecko. Tato země totiž nabízí rozmanitou kulturu, historické památky i perly přírody. A to je dost důvodů k tomu, proč byste se sem měli letos vydat i vy.

Pestrost

Pokud bychom měli tento stát na jihu Balkánského poloostrova charakterizovat jedním slovem, pak ho nejlépe vystihuje pestrost. Ať už plánujete dovolenou v Řecku poznávací, nebo se jen chcete uvelebit na lehátku na pláži, rozhodně si vyberete. Řecké ostrovy jsou totiž neuvěřitelně rozmanité, a právě v tom tkví jejich největší kouzlo. Co ostrov, to jiný ráz i atmosféra, zájezd do Řecka tak bude pokaždé jiný. Santorini si vás získá tradiční modrobílou architekturou, Kréta zase naláká na krásné pláže a bohatý noční život, Korfu vás pak okouzlí nádhernými zelenými olivovníky, cypřiši a eukalypty.

Skvělá kuchyně

Řekové si rádi užívají všech slastí, které život přináší. A o jídle a pití to pak platí dvojnásob. Řecká kuchyně patří mezi ty vyhlášené, řada místních specialit se proslavila také v zahraničí. Díky příznivému středomořskému klimatu tady není nouze o čerstvé ingredience, na které si tamní obyvatelé opravdu potrpí. Chybět pochopitelně nesmí spousta zeleniny – rajčata, papriky, olivy, cukety či zelené fazole. Ten správný říz pokrmům dodají bylinky, především oregano, máta nebo muškát. Ochutnat byste tady měli masovou směs gyros, zapékanou musaku s lilky a mletým masem nebo tzatziki z jogurtu, okurku, česneku a oleje. Hodování pak završte sladkou tečkou v podobě populární baklavy, která je vyrobená z medu a vlašských ořechů.

Ráj pro všechny

Na své si tady přijdou typičtí dovolenkáři i aktivní turisté. Řecko nabízí jedny z nejkrásnějších pláží na světě – bílý písek, oblázky, průzračné moře, malebné zátoky lemující pobřeží vám doslova vyrazí dech. Jakmile vás ležení u vody přestane bavit, vydejte se za dobrodružstvím a za poznáním. Zkrátka nepřijdou ani milovníci historie, nachází se zde jedinečné starověké památky. Mezi ty nejvyhledávanější patří dominanta Athén chrám Parthenón, antické městečko Delfy, které je dokonce zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, či královský palác Knóssos na Krétě. Vydejte se prozkoumat všechno, co tato rozmanitá země nabízí. Podívejte se po nabídkách last minute Řecko a stihnete to ještě o letošních prázdninách. Tak na nic nečekejte!