Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jaké jsou možnosti při výběru klimatizace do bytu a kanceláře? Nejoblíbenější značky klimatizačních jednotek

Jaké jsou možnosti při výběru klimatizace do bytu a kanceláře? Nejoblíbenější značky klimatizačních jednotek

Těžký vzduch je jednou z nejčastější příčin, proč se lidé v práci i doma cítí unavení. Nedostatečné větrání, chlad či vedro způsobují, že je člověk méně aktivní, nesoustředí se, při dlouhodobém trvání má i zdravotní potíže. Problém se špatným a příliš teplým vzduchem v místnostech vyřeší instalace klimatizační jednotky. Vybrat si můžete z několika variant, prodejci pak nabízejí modely od světoznámých značek.

Mobilní klimatizace versus split modely

Chcete-li zvolit jednoduché, rychlé a hlavně levné řešení, asi sáhnete po takzvaném mobilním typu klimatizace. Jedná se o zařízení, u něhož stačí trubku (spíše rouru) vyvést skrz okno tak, aby mohl teplý vzduch odcházet ven z objektu. Dále už musíte mít pouze přístup k elektrické zásuvce. Mobilní klimatizace mají velkou výhodu v tom, že se velmi snadno dají přesouvat z jedné místnosti do druhé dle vašich potřeb, pro jejich zapojení nejsou nutné žádné stavební úpravy. Zároveň vyjdou jen na pár tisíc korun.

Další možnost představují split klimatizace. Skládají se ze dvou částí, kdy jedna je uvnitř místnosti a druhá, hlučnější s motorem, se nachází nastálo vně objektu. Proto uvnitř při provozu prakticky nevnímáte, když je klimatizace spuštěna, což je ideální třeba do kanceláří, v nichž se člověk musí plně soustředit na práci. Alternativu představují multisplit klimatizace, jež mají hned několik vnitřních částí, takže lze naráz klimatizovat více místností.

Oblíbené značky, jež jsou k dostání v Česku

Dlouhodobě jsou nejpopulárnější zejména klimatizace Daikin, dále pak také klimatizace Samsung, případně obdobně kvalitní a spolehlivé klimatizace Panasonic. Každá značka vyrábí celou řadu modelů, takže si můžete vybrat dle potřeb a finančních možností, respektive dle toho, v jakém prostředí bude zařízení sloužit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.