Akvárium – vodní svět v dětském pokoji

Akvarijní rybičky jsou veřejností obecně vnímány jako nejméně náročné. Dožadují-li se malé děti nějakého zvířecího mazlíčka, právě chov rybiček se může jevit jako vhodná alternativa. Po zařízení a zprovoznění akvária můžeme sledovat, zda jsou děti schopné postarat se o živého tvora a zda jejich zájem přetrvá delší dobu. I odborníci zabývající se dětskou výchovou doporučují chov nenáročných zvířat, při kterém jsou mladí chovatelé nuceni k pravidelné starosti a zodpovědnosti. Zároveň poznávají přírodu a učí se lásce ke zvířatům a životnímu prostředí vůbec.

Jak správně zařídit akvárium?

Pokud nejsme zkušení chovatelé, je vhodné si při zařizování akvarijní nádrže nechat poradit od zkušeného akvaristy, případně přímo ve specializovaném obchodě. Zde rovnou můžeme potřebné vybavení také zakoupit. Obecně platí, že vedle skleněné nádrže budeme potřebovat také patřičné osvětlení, filtraci, topení, popřípadě vzduchování a dekorační prvky. Správně a dobře zařízená nádrž tvoří komplex sama o sobě a není třeba do ní příliš zasahovat. Postačí jen pravidelné čištění a výměna vody zhruba jednou týdně.

Pravidelná péče

K základním starostem o rybičky patří správné krmení. Jak vybrat krmiva pro ryby nám opět nejlépe poradí odborníci ve vhodném zverimexu, kteří mají s akvaristikou bohaté zkušenosti. Současně mají přehled o běžně dostupných produktech na trhu a podají nám potřebné informace o krmivech pro rybičky. Potrava, kterou v nádrži nabízíme, by měla splňovat kvalitu takového krmení, ke kterému se ryby dostanou ve volné přírodě. Široký výběr kvalitního krmiva včetně léků a hnojiv do akvárií i jezírek najdeme například na specializovaném portálu www.mujmazlik.cz. Správné krmení má přímý vliv na zdraví a vzhled chovaných ryb, které se tak stávají ozdobou akvária, živě se pohybují, jsou pestře zbarvené a v dobré kondici.