Jak získat půjčku a přitom obejít bankovní účet?

Mít účet v bance je dnes pro mnoho lidí úplná samozřejmost stejně jako bezhotovostní platební transakce. Avšak stále ještě existují lidé, kteří bankovním účtem z nějakého důvodu nedisponují. Co je k tomu vede? Třeba lidé z okruhu starší generace bankovním domům a elektronické podobě peněz příliš mnoho nedůvěřují. Jsou přesvědčeni o tom, že jejich peníze budou daleko více v bezpečí na jiném místě. Jiní zase by účet v bance využívat chtěli, ale nemohou z důvodu probíhající exekuce. A nebo jsou tu finance mezi životními partnery, kdy rodina hospodaří v rámci jednoho společného bankovního účtu. Pokud pak chcete nějaké peníze před partnerem zatajit, musíte účet obejít. V případě, že si potřebujete sjednat půjčku a účet v bance není po ruce, nastává problém. Ne každá finanční společnost vám totiž úvěr poskytne. Možnosti jsou sice značně omezené, ale řešení existuje. Chcete vědět jaké?

Kam jít pro úvěr

Půjdete-li rovnou do banky, věřte tomu, že neuspějete. Žádná bankovní instituce vám bez toho, aniž byste si u nich založili běžný účet, úvěr neposkytne. Navíc si každého klienta důkladně prověřují, a tak je na zvážení, zdali máte vůbec šanci na úspěch. Naproti tomu existují nebankovní společnosti, které jsou ke svým žadatelům více benevolentní. Proto není až tak velký problém sjednat si půjčku bez účtu, i když jste momentálně bez práce, na mateřské dovolené nebo nemůžete doložit svůj příjem. K vyřízení půjčky vám zcela postačí jen připojení k internetu a mobilní telefon. Přímo na webových stránkách poskytovatele podáte žádost, která je následně ihned zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste neprodleně informováni o schválení úvěru. Je-li výsledek kladný, máte možnost zvolit některý z alternativních způsobů výběru hotovosti. Pro peníze si můžete například zajet na nejbližší čerpací stanici. Číslo bankovního účtu od vás nikdo nevyžaduje.

Máte s partnerem společný účet?

Přestože v rodině hospodaříte společně, nastávají v životě situace, kdy nechcete tomu druhému vysvětlovat, proč a na co potřebujete peníze. Některé ženy rády utrácejí za oblečení či kosmetiku a nebo dávají tajně peníze dětem. Muži se zase cítí lépe, jestliže mají finance pod kontrolou a o skutečné výši svého platu se raději nezmiňují. Šetří pro rodinu na horší časy, a nebo sami pro sebe? Těžko říct, proč někdo skrývá peníze před partnerem a co ho k tomu vede. Důvody jsou značně individuální, ale v poslední době praxe ukázala, že lidé žijící v manželském svazku dávají přednost odděleným účtům. Mají tak větší pocit finanční nezávislosti a svobody.

 

Jestliže nemáte dost našetřeno a chcete půjčkou financovat něco, o čem by partner neměl vědět, můžete i v takovém případě jednoduše využít půjčku na ruku bez účtu. Vše vyřídíte na internetu a peníze vám vyplatí v hotovosti na základě elektronického poukazu. Diskrétnost je zaručena a nikdo neví, že se vlastně jedná o půjčku.

Vidíte sami, že absence bankovního účtu nezpůsobuje žádný problém a není překážkou k získání nebankovního úvěru. Nebankovní společnosti se snaží svým klientům vyjít všemožně vstříc a poskytnout finanční výpomoc v jakékoli nouzi. Jen myslete na to, že každá půjčka je závazek, který je nutno splatit. Proto si nikdy nepůjčujte nad rámec svých možností.