Nevíte, co s načatým víkendem? Dejte šanci slezské metropoli!

Ostrava má rozhodně co nabídnout, a zdaleka to nejsou jen nechvalně proslulé kluby v ulici Stodolní. Zajistěte si ubytování v centru města a vydejte se na průzkum netradičních památek!

Víkend v Ostravě

Kulturní bohatství Ostravy bylo po mnoho let opomíjeno, nyní si však již lidé výjimečnost slezské metropole uvědomují a míří sem za památkami, odpočinkem, nejrůznějšími sportovními a hudebními akcemi i za prací. Město na sebe upozornilo především v roce 2015 Mistrovstvím světa v hokeji, pokud jste však tuto příležitost k návštěvě minuli, měli byste to rychle napravit. Nebo se do Ostravy podívejte v rámci některého z hudebních festivalů, které zde mají dlouhou historii. Firemní akce Ostrava mohou být dobrou alternativou pro konference i teambulding. Ubytování poblíž centra Ostravy vám poskytne dost času na to, abyste vše podstatné stihli za jediný víkend. A co byste rozhodně neměli vynechat?

Industriální památky i bohatý kulturní život

Těžba uhlí ve Vítkovicích či Landeku patří již minulosti, monumentální konstrukce jsou však stále svědky někdejší slávy obrovských průmyslových komplexů. Areál Vítkovic je celosvětově uznávanou industriální památkou, jejíž krásu ještě umocňuje výhled na celou Ostravu. Na několika prohlídkových trasách se s komplexem dokonale seznámíte. Podobný zážitek nabízí Landek park, kde se seznámíte s tradicí hornictví a báňského záchranářství, dokonce budete moci sfárat to dolu a projet se důlním vláčkem. Až se dostatečně nasytíte industriálních staveb, můžete zajít pro změnu do rozsáhlé ZOO Ostrava, prohlédnout si Slezskoostravský hrad, navštívit místní katedrálu nebo se nechat dojmout představením v Divadle Antonína Dvořáka. Večer na vás pak může čekat čtyřhvězdičkový hotel Ostrava s veškerým komfortem a vynikající večeře v restauraci Ostrava.

O víkendu si odpočiňte, starosti nechte na druhých

Abyste si náročný víkend opravdu užili, je důležité se dobře vyspat, najíst a mít se na koho spolehnout, pakliže se ve městě nevyznáte. To všechno a mnohem víc vám poskytne moderní hotel Ostrava Jan Maria, který se nachází na klidném a tichém, a přitom výborně dostupném místě poblíž centra. Jeho součástí je také luxusní restaurace Ostrava, wellness, bowling, posilovna a tenisové hřiště, o všechny vaše potřeby tedy bude výborně postaráno. Na čtyřiadvacetihodinové recepci vám pomohou objednat TAXI, seženou vstupenky do kin a divadel a poskytnou veškeré turistické informace. Pokud se chystáte odletět na dovolenou z ostravského letiště, zajistí vám dopravu. Luxusní hotel Ostrava je pravou volbou pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že je postaráno nejen o ně, ale také o jejich vůz. Pro ten je tu připraveno prostorné parkoviště hlídané kamerovým systémem.