Kupujete prostěradlo? Vyberte to správné

Dlouhý a klidný spánek je pro mnoho lidí nutností, aby mohli druhý den pořádně fungovat. A každý také ví, že pro dobrý spánek je potřeba především kvalitní postel a matrace. Není to však to jediné. Stejně důležité je i ložní prádlo, tedy povlečení a prostěradlo. Možná jste si do této doby mysleli, že je celkem jedno, v čem spíte, tak tomu ale rozhodně není. Když vybíráte ložní prádlo, neměla by být vaší jedinou starostí pouze barva, která se vám hodí do interiéru.

Na co se zaměřit?

Prostěradlo bývá většinou spíše opomíjenou součástí vybavení ložnice a nad jeho koupí se nijak zvlášť nezamýšlíme, přitom právě jeho vhodný výběr často rozhoduje o tom, jak se budeme během spánku cítít. V současné době je naštěstí na trhu mnoho různých materiálů i typů prostěradel. Všechna mají dobré termoregulační vlastnosti, díky kterým vám nebude ani zima ani teplo, ale příjemně akorát. Abyste se však mohli dobře rozhodnout, měli byste o nich vědět i něco navíc.

Každý určitě zná a rovněž vlastní ta nejběžnější, to jsou froté prostěradla. V každé domácnosti jich najdete hned několik a tento materiál je rovněž klasika při výrobě ručníků. Froté prostěradla jsou vhodná spíše na chladnější večery, patří totiž mezi ty hřejivější. Naopak hladký a možná i trochu chladivější materiál najdete v podobě jersey prostěradla. A stejně jako froté prostěradla jsou i tato vyráběna ve velkém množství barevných odstínů.

Kde nakoupit?

Problémem bývá také následná péče o prostěradla. Abyste si byli jistí, že se prostěradlo po pár vypráních nerozsype a barvy nevyblednou, nakupujte raději pouze u ověřených prodejců, jako je například internetový obchod RodinneBaleni.cz. V jejich nabídce najdete froté i jersey, ale také klasická bavlněná prostěradla. Nepředstavujte si však zastaralá tuhá bílá prostěradla, i ona se již řadu let vyrábějí ve více barvách.